Fico avizuje spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Russia Ukraine War Slovakia
Premiér SR Robert Fico a premiér Ukrajiny Denys Šmyhaľ počas rokovania predsedu vlády SR s ukrajinským premiérom v Užhorode na Ukrajine. Užhorod, Ukrajina, 24. január 2024. Foto: Ukrainian Government Press Service via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) avizuje spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskou vlády. Malo by sa konať 11. apríla v Michalovciach. Predseda vlády to uviedol na tlačovej besede po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Michalovciach, vyjadril sa, že došlo k dohode. Momentálne podľa Fica rokuje Úrad vlády SR i s primátorom mesta Michalovce Miroslavom Dufincom o nájdení vhodných priestorov.

Ja si myslím, že je to správne rozhodnutie, že po stretnutí v Užhorode teraz ideme na stretnutie na Slovensko. Budeme rokovať o civilných projektoch, o humanitárnej pomoci, teda to, čo je podstatou našej politiky vo vzťahu k vojne na Ukrajine,“ priblížil predseda vlády.

Premiér Fico navštívil ukrajinský Užhorod na sklonku januára. Rokoval tam so svojím ukrajinským náprotivkom Denysom Šmyhaľom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Smer - SSD