Hádzanárky Slovenska prehrali o tri body s Rakúšankami

Bez názvu

SCHWARZ 7. júna (WEBNOVINY) – Hádzanárky Slovenska po dvoch víkendových víťazstvách vo Švajčiarsku (29:28, 35:28) okúsili trpkosť prehry, keď v utorok podľahli vo Schwarzi v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí domácemu Rakúsku 31:34 (18:19).

Zverenky trénera Štefana Katušáka boli prevažnú časť prvého polčasu vo vedení. Ešte na konci 23. min vyhrávali 16:12, ale Rakúšanky gólový rozdiel do prestávky nielen vymazali, ale vypracovali si aj tesný náskok. Ten po zmene strán postupne zvyšovali a po necelej štvrťhodine viedli 26:21. Krídelníčka Annamária Birkušová v 48. min znížila na 25:27, ale niečo vyše päť minút pred koncom domáce ušli na šesť gólov (33:27), čo bol najvyšší rozdiel v zápase. Slovenky v závere troma gólmi v rade skorigovali na konečných 31:34.

Obe ženské reprezentácie si zmerajú sily aj v stredu (8. 6.) od 18.00 h v Innsbrucku, kde obstarajú predzápas kvalifikačného šlágra o postup na mužské ME Rakúsko – Nemecko.

Výsledok – utorok:

Rakúsko – Slovensko 34:31 (19:18)

Najviac gólov za Rakúsko: Engelová 13/5, Freyová 7

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Túrociová – Kovaličková 1, Trochtová 2, Stuparičová 3, Hollá 5/1, Pileková 6/2, Bérešová, Birkušová 2, Jakubisová 3/1, M. Školková 7, Polláková 1, Wollingerová 1

pok. hody: 6/6 – 6/4, vylúčené: 3 – 2

Hlas:

Štefan Katušák (tréner SR): „Prvý polčas sme boli lepším tímom, ale záver sme nezvládli aj po sporných verdiktoch švajčiarskych arbitrov. Do 25. min sa nám darilo v obrane i útoku. Potom sme mali vylúčenú hráčku, nepremenili nejaké šance vrátane striel do žrde a domáce otočili skóre. V druhom polčase nám súperky ušli. Bolo vidieť, že Rakúšanky sú odpočinutejšie, nám dochádzali sily. Vzhľadom na to, v akom sme tu zložení, klobúk dolu pred dievčatami. Bojovali, ale napokon to nestačilo, domáce boli o tie tri góly lepšie. Náš výkon však nebol zlý. My sme chceli dnes vyhrať, rovnako sa o to pokúsime aj v stredu. Uvidíme, ako to zvládneme.“