Obvineniu zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku podľa Trestného zákona, spáchaného formou spolupáchateľstva, čelia dve osoby.
Pred necelými deviatimi rokmi jednofarebná vláda Roberta Fica s veľkou slávou gabčíkovskú elektráreň „vytrhla z rúk“ Slovenským elektrárňam. Ku generálnej oprave však nikdy nedošlo.
Turecká spoločnosť Anadolu Efes zasa uviedla na trh v Rusku nové produkty vrátane energetického nápoja a piva bez alkoholu, uvádza správa o zisku za prvý štvrťrok.
Tieto dokumenty vytvárajú predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by spoločnosti mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na talianskom pobreží.
Obaja talianski manažéri P. R. a N. C. mali podľa pôvodných informácií spôsobiť slovenskému dominantnému výrobcovi elektriny škodu vo výške 22 miliónov eur.
Slovenské elektrárne upozorňujú vládu, že ak sa rozhodne podľa tohto zákona znárodniť nimi vyrobenú elektrinu, musí si pripraviť najmenej 14,2 miliardy eur.
Ministerstvo hospodárstva pripravilo návrh zákona, na základe ktorého by štát v núdzovom stave vedel prísť aj k iným množstvám elektriny, aké sú v súčasnosti definované vo všeobecnom hospodárskom záujme.
Ministerstvá hospodárstva a financií sa dohodli so Slovenskými elektrárňami na riešení stabilizácie cien elektriny pre domácnosti na nasledujúce tri roky.
Po novom by už mohol rezort hospodárstva počas 30 dní preskúmať zmenu vlastníckych podielov a ak by to predstavovalo pre Slovensko riziko, mohlo by navrhnúť vláde vysloviť nesúhlas.