Vysvetlíme vám rozdiel medzi Fondom ochrany vkladov a Garančným fondom investícií, do akej výšky je chránený váš majetok a ako funguje vyplácanie v prípade krachu.
BANKY.sk sa pozreli na dva finančné produkty – hypotéky a stavebný úver, ktoré síce nie sú totožné, ale majú veľa spoločných znakov. Pokúsili sme sa ich porovnať v rôznych aspektoch z pohľadu žiadateľa o úver.
Výpis z vášho sporenia na dôchodok v 2.pilieri vám prezradí nielen to, akú sumu máte nasporenú , ale aj orientačnú výšku dôchodku z 2.piliera. Banky.sk vám poradia, ako správne čítať výpis z osobného dôchodkového účtu.
Slováci si zvyčajne nechávajú zháňanie hotovosti na dovolenku na poslednú chvíľu. Keď to nestihnú na Slovensku, môžu si lokálnu menu vybrať z bankomatu v zahraničí. Banky.sk sa pozreli na poplatky a pripravili niekoľko rád, ako na nich ušetriť.
Rozhodnutie či sa poistiť priamo v banke alebo si vyberať poistku úveru v poisťovni záleží na miere flexibility akú požadujete. Pozreli sme sa aj situácie, kedy vám poistenie nepomôže.
Pri priemernej cene za účet v banke 5 až 6 euro mesačne, ročne zaplatíte na poplatkoch 60 až 72 eur. Túto sumu ľahko môžete ušetriť. Banky.sk pre vás pripravili prehľad, aké podmienky musíte splniť, aby ste účet mohli využívať bezplatne.
Mladí ľudia sú pre finančné domy budúci potenciálni platiaci klienti, a preto im ponúkajú rôzne výhody a zľavy na účtoch. Banky.sk sa pozreli na najzaujímavejšie študentské účty a účty pre mladých.
Pri výbere úveru na bývanie nepozerajte iba na výšku úroku, všímajte si aj ukazovateľ RPMN a rôzne poplatky. Banky.sk vám ponúkajú užitočné rady, na čo nezabudnúť pri výbere hypotéky.
Ak chcete predať byt, na ktorom máte ešte nesplatenú hypotéku, dá sa to. Buď úver splatíte úplne, alebo si ho prenesiete na novú nehnuteľnosť. Trvá to dlhšie a stojí to niekoľko stoviek eur. Banky.sk vám ponúkajú návod ako nato.
Finančné domy vsádzajú na mobil banking, pretože jeho využitie medzi ich klientami stúpa. V mobilné aplikácie sa tak stávajú funkčnejšie, osobnejšie a rýchlejšie.