Viete čo je to Feng Šuej?

Feng shui bývanie
zdroj: gettyimages.com
...

V živote sa nemôžeme riadiť len hmotou a overenými fyzikálnymi zákonmi. Za všetkým sa totiž skrýva nejaká vyššia sila, moc, energia, či filozofia. Je na každom z nás, ako si túto pomyselnú a neviditeľnú energiu pomenujeme. Dôležité je skôr prijatie faktu, že náhoda nejestvuje a všetko, čo sa stane, má svoj skrytý zmysel. Ak ste fanúšikmi mystiky, filozofie a duchovna, potom je Feng Šuej pre vás ako stvorené. Ide o staré čínske učenie, ktoré pracuje s otázkami šťastia, osobnosti a karmy človeka. Ak je človek šťastný je šťastná aj jeho rodina a majú rovnako harmonické aj spolunažívanie v spoločnom dome, byte, či záhrade. Pretože Feng Šuej nie je len učením, ale aj prezentovaním štýlu bývania a schopnosti harmonicky zariadiť byt, upraviť záhradu, či skombinovať doplnky a dekorácie. Pýtate sa ako? Tak, aby nedošlo k prerušeniu pozitívneho toku energie.

Feng Šuej ako staré čínske učenie a pohľad na život

Preklad čínskeho výrazu feng shui je vlastne spojením vody a vetra. Všetko, čo nás obklopuje, je vytvorené z tečúcej energie. Toto učenie vychádza z prístupu človeka k vlastnému životu, z jeho správania sa k druhým ľuďom a poukazuje na nesmiernu dôležitosť vzdelania, v súvislosti s lepším a hlbším poznaním sveta. Toto učenie pochádza z Ázie a za krajinu pôvodu je označovaná Čína. Ako autor sa uvádza Fu-Sima, prvý mystický vládca čínskej prehistórie.

Pozrite si dekorácie do domácnosti v týchto e-shopoch:

V dávnych dobách sa ľudia riadili zdravým rozumom. Pohľad na život bol založený na triáde nebo, Zem a ľudia. Súčasťou tejto triády boli aj zdravie a medicína, potrava a životný štýl a cesta k spaseniu, vzájomne sa prepájajúce a vytvárajúce jednotný celok. Tento zaužívaný spôsob života pretrval v niektorých kultúrach až dodnes. Starí Číňania verili, že je omnoho prospešnejšie žiť v súlade so zásadami prírody, než s ňou súperiť. Identifikovali prirodzenú energiu okolo seba, naučili sa ju využívať a na základe toho si vedeli postaviť obydlia na prospešných miestach, prípadne vedeli nájsť miesta pre prežitie zdravého a harmonického života. Napr. zistili, že je výhodnejšie postaviť dom obrátený na juh, ktorý je zo severu chránený kopcom pred zimou.

Zásady učenia Feng Šuej sa uplatňovali nie len v oblasti farmárčenia, ale aj pri pochovávaní mŕtvych. Uctievanie predkov je totiž súčasťou čínskej kultúry. Bolo potrebné nájsť to najvhodnejšie miesto na pochovanie blízkych. Ak budú pochovaní spokojní s Feng Šuej svojich hrobov, zošlú dlhý život, úctu, zdravie a úspech aj svojim potomkom. Tomu verili starí Číňania. Podľa princípov Feng Šuej sú postavené aj všetky známe staviteľské diela. Učenie sa tejto filozofii, ako aj zbieranie skúseností, prebiehalo dlhé tisícročia.

Každá kultúra poznala zákonitosti prúdenia energie v prírode. Ide o poznatky, označované pojmom geomantia. Aj Feng Šuej je istou formou geomantie. Jej poznatky sa využívali pri stavbe kostolov, kláštorov, katedrál, hradov a zámkov, panských a vladárskych sídel. Feng Šuej zahŕňa najrozličnejšie vedomosti o pôsobení lokalít, stavebných materiálov, rozdelení svetových strán, o účelnom využívaní nábytku a voľbe optimálneho pôdorysu, o umení, farbách a práci s doplnkami. Spočiatku bolo toto učenie dostupné len vyvoleným členom spoločnosti. Dnes sa už jeho poznatkami riadi nábytkársky trh, záhradní aj bytoví architekti, či dizajnéri.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Odporúčané

Mohlo by Vás zaujímať