Tip pre detskú izbu: truhlica a komoda na hračky

Detská truhlica na hračky
zdroj: gettyimages.com

Súčasťou originálnej detskej izby môže byť nábytok v rôznych podobách a materiáloch. Komoda na hračky má zásuvkové, skrinkové alebo policové varianty. Stretnúť sa môžete taktiež s ich kombináciou. Obľúbeným druhom detského nábytku sú aj truhlice, ktoré poskytujú dostatok úložného miesta a zaujímavý dizajn.

...

Detská komoda na hračky

Komoda na hračky Minnie, Macko Pu, Cars a mnohé ďalšie sú vhodným riešením ako vytvoriť tematickú detskú izbu. Maľované môžu byť boky, ale aj celá komoda. Drevené komody obsahujú veľa priečinkov, či už regálového typu alebo s funkciou otvárania. Disponovať môžu tiež plátenými a plastovými prepravkami o rôznych veľkostiach.

Alternatívou sú aj úložné boxy s rozprávkovými motívmi a obľúbenou tematikou, ktoré sa ideálne kombinujú s bielou komodou. Ide najmä o praktickosť, no taktiež dizajn a bezpečnosť. Ak chcete spojiť tieto vlastnosti, pokojne kombinujte materiály. Konštrukcia nábytku z masívu zaručí trvácnosť a látkové priehradky bezpečnosť. Úložné boxy s potlačou sú zase dizajnovou záležitosťou.

Truhlica na hračky

Vyrába sa z rôznych materiálov. V obchodoch nájdete klasické drevené prevedenie, ale tiež plastové a látkové varianty. Dizajn je vecou vkusu, no dostupné sú truhlice s motívmi rozprávok, obľúbených postavičiek či zvieratiek. Drevené truhlice pôsobia esteticky v dekore dreva, v bielej farbe, ako aj v rôznych farebných odtieňoch.

„Skrýšu“ na hračky si šikovní majstri dokážu vyrobiť aj sami. Vďačným materiálom sú klasické drevené dosky alebo debnička. Náter je ideálny ladiť k zvyšku detskej izby alebo vytvoriť solitérny originálny kúsok. Ten môže zdobiť aj meno dieťatka, prípadne rok narodenia či fotografia. Použitie „servítkovej metóty“ nie je v tomto prípade taktiež na škodu.

Pozrite si tieto truhlice na hračky:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: