Spravte si pekné bývanie kdekoľvek

Obývačka s kuchyňou
zdroj: gettyimages.com

Pripravení na sťahovanie alebo horliví za rekonštrukciou? V každom prípade samotné rozvrhnutie a hlavné zariadenie nestačí. Dotvorenie detailmi, doplnkami, dekoráciami či drobným nábytkom a bytovým textilom robí to pekné bývanie, po ktorom mnohí túžia.

...

Pekné bývanie obývačky, kde zapôsobí umenie

Nemusíte vyslovene patriť k zberateľom či obdivovateľom umenia, aby vo vašej obývacej izbe viseli obrazy. Nie je nutnosťou ani zavesenie maľby od známych autorov. Jednoducho stačí, ak vás zaujmú svojím vzhľadom. Farbami, ktoré tvoria jeho súčasť, totiž môžete zjednotiť alebo zvýrazniť charakter interiéru.

Veľkoplošné obrazy nad sedačkou sa postarajú o chýbajúci diel skladačky elegantnej a štýlovej obývačky. Aj niekoľko menších či rozmerovo nesúrodých obrazov vytvorí z obyčajnej steny zaujímavé miesto, kde sa upierajú pohľady každej návštevy. Hlavné však je, že umenie podporuje zmysel pre detail a podieľa sa na originálnosti a jedinečnosti bývania.

Prirodzené svetlo ako základ atraktívneho bývania

Súčasťou novostavieb sa v podstate automaticky stávajú veľké presklené plochy či francúzske okná. Aj atypické výklenky, ktoré prepúšťajú svetlo, sú vítané. Je to, okrem iného, vplyvom severských krajín, šmrncu Holandska, luxusu Paríža, romantiky Toskánska a Provensálska.

Dostatok prirodzeného svetla je totiž základom pre pekné bývanie. Dizajn nábytku a ďalšieho zariadenia následne dotvára jednotlivé miestnosti podľa vkusu a individuálnych predstáv. Či už zbožňujete originalitu alebo nedáte dopustiť na tradičnosť, presvetlený interiér by mal tvoriť súčasť každého bytu či domu.

Pekné bývanie – kuchyne sú základom spokojnosti v dome

Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí! Frazeologizmus, ktorý má čo povedať aj v oblasti interiérového dizajnu. Funkčnosť a estetika v kuchyni totiž výrazne ovplyvňuje nielen proces varenia, ale tiež zvyšné zariadenie a atmosféru v byte či dome. Kuchynské linky a stolovanie by preto mali byť koncepciou nadčasovosti.

Biela farba a drevo sú základom moderných aj tradičných kuchýň. Rozdiel je v tvaroch a v kontraste medzi ozdobnosťou dvierok a čistými líniami. Tak či onak, aj rustikálne skrinky môžu ukrývať výdobytky súčasnej doby, praktické organizéry a prehľadné výsuvné mechanizmy. Zjednodušte si život…

Spoločné stolovanie je taktiež výzvou pre pekné bývanie. Trendy sa uberajú rôznym smerom a práve eklekticizmus má často hlavné slovo. Kombinovanie štýlov a zdanlivo nesúrodých prvkov dovoľuje „mixovať“ jedálenské sedenie materiálovo, tvarovo aj farebne. No masív je večne živý a nepodlieha výrazným zmenám…

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

Prírodné materiály a ich imitácie sú flexibilnými trendmi

Mramor v kuchyni či kúpeľni, bridlicový obklad v obývačke, drevené podlahy, tehlové steny – inšpirácia v prírode bola vždy doménou dizajnu. Tento raz sú vítané nielen originálne materiály, ale aj ich imitácie. Práve v kompozitných podobách totiž zaručujú vyššiu odolnosť, kvalitu, a tým aj trvácnosť.

Nehľadajte ich len na obkladoch, dlažbách, pracovných doskách, zástenách a stenách. Aj nábytok obľubuje ich štruktúru a vzor, no skutočným štýlovým skvostom sú tiež rôzne doplnky, dekorácie či bytový textil pripomínajúci napríklad krásu stromov.

Ani leštené kovy nemajú núdzu o trvalé zakomponovanie v interiéri. Zlaté, strieborné aj medené konštrukcie stolíkov, kresiel, armatúry či nábytkové úchytky, doplnky v podobe váz, rámov, zrkadiel – aj toto všetko môže byť predpokladom pekného bývania.

Harmonizovanie interiéru

Ako si navrhnúť interiér, aby pôsobil útulne, no vzdušne a osobito? Ako docieliť zladenie, ale bez pocitu „prílišnej stajlovanosti“? Inšpirácie pre zútulnenie miestností často vsádzajú na kozub, kusový koberec, príjemné osvetlenie v primárnej aj doplnkovej podobe, obľúbený kútik (či už na čítanie alebo prácu), aspoň malú knižnicu, vysoké čelo postele, izbové rastliny či dekoračné vankúše.

Harmónia znamená nielen zladenie, ktoré ulahodí oku na prvý pohľad, ale tiež synkretizáciu, vďaka ktorej sa aj použitie viacštýlovosti stáva atraktívnym. Tento raz víťazia pocity a dojmy. Atmosféra v miestnosti vás naladí pozitívne alebo negatívne. Aj o tom je pekné bývanie…

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: