Niekoľko tipov na bytové doplnky a bytové dekorácie

Bytové dekorácie
zdroj: gettyimages.com
...

Aj keď mnohí odmietajú dizajnové doplnky a uprednostňujú namiesto toho produkciu masovej priemyselnej výroby, ktorej vzhľad sa snaží trafiť do vkusu väčšiny, je potrebné uznať, že bez originálnych doplnkov by domácnosť značne utrpela na svojom imidži. Aj zdanlivá drobnosť jej pomôže rozkvitnúť ako krásnemu kvetu na strome.

S doplnkami oživíte každý interiér

Zadovážiť si drobnosť z dielne dizajnérov ešte neznamená, že budete musieť hlbšie siahnuť do peňaženky. Nezabúdajte na široké spektrum autorskej tvorby kreatívcov, ktorá začína pri sume už niekoľkých eur. Osviežte vzhľad vašej domácnosti dekoratívnymi vankúšmi alebo štýlovými hrnčekmi. Pohľadom na netradičný motív hrnčeka, pohára, misky alebo taniera sa môže na návšteve odštartovať celkom zaujímavá konverzácia. Dizajnéri vedia, ako upútať pozornosť a spraviť okolo vlastnej tvorby menší rozruch. V obchodných domoch, ktoré sú súčasťou medzinárodných reťazcov, originálnu keramiku najskôr nezoženiete. Potrebujete sa za ňou vybrať na iné miesto.

Skúste navštíviť lokálne trhy zamerané na prezentáciu a predaj tvorby dizajnérov. Úlovok vo forme hrnčeka, pod ktorý sa podpísal výtrysk fantázie, spraví človeku toľko radosti ako nákup diel na aukcii výtvarného umenia. Na šálkach a tanieroch nájdete zobrazené všeličo. Od ilustrácií v knihe až po vtipné nápisy, ktoré krásne spestria deň. Kto by tomu odolal, však? Predstavte si jednoducho zariadený interiér, ktorý vkusne ozvláštňuje jedinečný jedálenský servis alebo len jeho časť. Dôvtipné kúsky si môžete zadovážiť aj prostredníctvom online predaja. A nezabudnite ani na skvelé úlovky na dovolenke alebo služobnej ceste v zahraničí.

Dnešné moderné bytové doplnky sú oveľa originálnejšie a širšie využiteľné, ako kedykoľvek predtým. Bývanie si môžete skrášliť najrôznejšími druhmi lámp, svietidiel, ozdobných predmetov, umeleckých predmetov, ale napr. aj tapiet. Tie stále nevyšli z módy, práve naopak, vracajú sa aj do slovenských domácností. Čoraz viac sa uplatňujú zaujímavé kombinácie tapiet a obkladov na stenu, prípadne rôznych druhov luxusnejších a elegantnejších omietok. Ak k tomu pridáte rôzne nástenné svietidlá, menšie dekorácie v rámci nábytku a zariadenia, môžete dostať bývanie na úrovni toho, čo vidíte v časopisoch a na obrázkoch. Na výber máte prakticky všetky možné štýly od retro, cez vidiecky štýl, moderný štýl pripomínajúci sci-fi, alebo praktický dizajn s dôrazom na čisté línie a vzdušnosť.

Pozrite si dekorácie v týchto e-shopoch:

Druhou možnosťou je, že si rôzne dekorácie na skrášlenie bývania vyrobíte sami. Výhodou takýchto doplnkov a dekorácií je, že si ich zhotovíte presne podľa vašich predstáv a vo voľnom čase, čo môže byť zároveň aj skvelým relaxom. Nehovoriac o tom, že týmto spôsobom zužitkujete všetky staré a nepotrebné veci vo vašej domácnosti. Navštívili ste desiatky obchodov, či preskúmali stovky návodov a aj tak ste nenašli to, čo hľadáte a chcete? Skúste si zájsť po radu alebo inšpiráciu k bytovým dizajnérom. Stačí možno len malé posmelenie a premeníte váš domov na nepoznanie.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: