Skrine na náradie nemusia byť len plechové

Skrine na náradie
zdroj: gettyimages.com

Skrine na náradie sú nepostrádateľnou súčasťou domácnosti každého kutila. Samozrejme, nie každý má doma pracovnú dielňu a dostatok priestoru na uskladňovanie náradia a prácu s ním. Tento problém dokážu sčasti vyriešiť skrine, ktoré síce zaberú nejakú tú časť miesta, avšak množstvo náradia a pracovných materiálov sa vám už nebude ponevierať po všetkých možných skrinkách.

K dispozícii sú skrine z rôznych druhov materiálov, všetko záleží od toho, aké náradie chcete v nich uskladniť. Vtedy platí, že čím väčšia hmotnosť a ostrejšie predmety, tým kvalitnejšia skriňa. Na výber máte taktiež možnosť otvárania krídlových dverí alebo skrinky so zásuvkami. Mnohí ocenia najmä prehľadnosť pracovných pomôcok a drobného náradia v pojazdných skrinkách na kolieskach, tzv. dielenských vozíkoch.

...

Plechové skrine na náradie

Plechové skrine na náradie vynikajú najmä svojou odolnosťou a mnohé taktiež rôznymi možnosťami prispôsobenia. ich jednotlivé zásuvky a boxy slúžia na skladovanie súčiastok náradia, ale aj väčších kusov pracovných pomocníkov. Vyrábajú sa z kvalitného oceľového plechu, ktorý zaručí dlhú životnosť skrinky aj pri každodennej manipulácii.

Výrobcovia kovových skríň pracujú s rôznymi druhmi materiálov a aj preto sa stretnete s možnosťou zvýšenej nosnosti políc či možnosťou inštalovania rôznych držiakov na náradie. Výsuvné panely skríň sú rozdelené do kategórií podľa obsahu hmotnosti produktov, ktoré v nej budú uskladňované. Samozrejme, menšie slúžia na drobné typy náradia, zatiaľčo veľké disponujú potrebnou nosnosťou.

Pozrite si tieto vozíky na náradie:

Lacné plastové alebo kovové?

Plast je vďačným materiálom pre náradia, ktoré nedisponujú väčšou hmotnosťou. Skrutky a matice, vrtáky či šraubováky, jednoducho náradie, ktoré sa oplatí mať prehľadne usporiadané. Na prehľad vo veciach slúžia tzv. organizéry, ktoré sa postarajú o to, aby ste našli to, čo hľadáte a všetko mali ihneď k dispozícii. Navyše, plastové skrine na náradie sú lacné, v porovnaní s ich kovovými konkurentmi.

Poriadok v náradí môžete získať aj pomocou zásuvkových skriniek, napríklad aj z dreva, ktoré sa taktiež postarajú o prehľad a navyše, v ich kolieskovej verzii sú multifunkčným asistentom pri práci. Alternatívou môžu byť taktiež vysoké užšie skrine, do ktorých vložíte plastové úložné boxy, s prípadným popisom toho, čo sa v nich ukrýva.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: