Čo má obsahovať základná záhradná technika?

Kultivátor do zeme
zdroj: gettyimages.com
...

Práca v záhrade je dobrým relaxom. Avšak nezabúdajme na to, že účelom nie je sa v záhrade zničiť, ale tešiť sa z nej. Preto si na pomoc zavolajte šikovných pomocníkov. Nezaobídeme sa bez ručného náradia, ale ani bez väčších mechanizmov, poháňaných elektrinou či benzínom.

Záhrada a technika idú ruka v ruke

Záhradné náradie vyberajte vzhľadom na účel, ktorý plní vaša záhrada. Pestovanie zeleniny či ovocia, starostlivosť o kvetinové záhony a trávnik, grilovanie s priateľmi – každá činnosť vyžaduje niečo iné. Začnime pekne po poriadku. Aj vy túžite po krásnom zelenom trávniku? Pre dosiahnutie dokonalého výsledku si budete musieť zaobstarať kosačku na trávu. K najobľúbenejším patria motorové a benzínové kosačky. Ponuka je však dostatočne pestrá na to, aby si z nej vybral každý, aj ten najnáročnejší zákazník.

Záhrada je živý organizmus a všetko živé potrebuje vodu. V prípade malej predzáhradky si vystačíte pokojne aj s krhlou, avšak na väčších plochách nemáte absolútne žiadnu šancu. Overenými pomocníkmi sú preto záhradné hadice a moderné zavlažovacie systémy riadené automaticky, počítačom. Ten vyhodnotí dokonca aj počasie, preto sa už o svoj trávnik, úžitkové a okrasné záhony či ovocné stromčeky nemusíte obávať. V pravý čas dostanú toľko vody, koľko budú potrebovať. Hromadia sa vám v záhrade biologické zvyšky? Založte si kompostovisko. Efektívne doň uskladníte pokosenú trávu, nespotrebovanú zeleninu aj ovocie, postrihané konáre, ale aj pohrabané lístie.

Pozrite si záhradnú techniku v týchto e-shopoch:

Fanúšikovia sadenia zeleniny, vo veľkých množstvách, sa nezaobídu bez kvalitného mulčovača. Základom úspechu je predsa dobre rozrobená a prekyprená pôda. Na poli by nemal chýbať ani malotraktor s potrebným príslušenstvom prídavných radlíc, hrabiel, drviacich nožov a podobne. Väčšie plochy vyžadujú aj intenzívnejšie zavlažovanie. Ak máte vlastnú studňu alebo záhradné jazierko, porozmýšľajte nad záhradným čerpadlom, prípadne vodárňou.

Ovocné stromčeky, kríky, živý plot, ruže, ale aj vinič. Pri starostlivosti o tieto rastlinky sa nezaobídete bez záhradných nožníc. Na jeseň budete potrebovať hrable a rýľ pri kopaní záhrady. Súčasťou základnej výbavy sú aj vidly, motyka, pílka a sekera. A nakoniec fúrik, aby ste starostlivo vypestovanú zeleninu a ovocie mali na čom odviezť a pripraviť na uskladnenie.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: