Kuchyne s ostrovčekom? Tu je inšpirácia

Kuchyňa s ostrovčekom
zdroj: gettyimages.com

Prečo s ostrovčekom?

Ak to otvorená a najmä priestranná dispozícia miestnosti dovoľuje, ideálnym riešením rozmiestnenia kuchynských skriniek je aj využitie ostrovčeka. Často tvorí akýsi spojovací prvok medzi kuchyňou a jedálňou, prípadne kuchyňou a obývačkou. Svoju obľúbenosť si získal vďaka množstve využiteľných funkcií a tiež pre lepší kontakt s rodinou pri varení, servírovaní jedál či príležitostnom stolovaní.

...

Návrh kuchynského ostrovčeka netreba podceniť. Aj keď sa jeho tvar väčšinou obmedzuje na obdĺžnik alebo štvorec, musí spĺňať základné podmienky funkčnosti a zladenia interiéru.

V prvom rade musíte zodpovedať dve základné otázky:

  1. Aká je hlavná funkcia ostrovčeka?
  2. Bude jeho súčasťou aj sedenie? 

Ak ste sa rozhodli pre väčší typ ostrovčeka, jeho pracovná plocha bude pravdepodobne slúžiť najmä príprave jedál. To je ale len jednou z funkcií. Varná doska ostrovčeku nielen svedčí, ale je aj praktickým riešením pri varení. Všetky suroviny, ktoré pripravujete, máte totiž poruke. Ak je priestor naozaj štedrý, môže sa súčasťou ostrovčeka stať aj umývacia zóna. Prepojenie kuchynských zón navyše šetrí čas pri príprave pokrmov. Ak ale nemáte dostatok priestoru na dostatočne veľký ostrovček, radšej sa vyvarujte spojeniu všetkých zón na jednom mieste.

Sedenie za ostrovčekom oceníte najmä pri raňajkách, rannej káve či ako pozorovateľ a spoločnosť pri príprave jedál. Je jeho praktickou časťou a zároveň aj ďalšou dizajnovou súčasťou kuchyne (okrem samotného ostrovčeka). Môžete totiž k nemu zvoliť originálne a štýlové stoličky, ktoré podčiarknu estetickosť tejto miestnosti. Príležitostné sedenie vytvoríte napríklad predĺžením pracovnej dosky.

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

V niektorých domácnostiach sa stretnete aj s predĺžením ostrovčeka na veľkosť hlavného kuchynského či jedálenského stola. Svedčí im akýkoľvek materiál, ako aj jeho rôzne kombinácie. Kuchynské ostrovčeky pôsobia elegantne, plnia účel funkčnosti a praktickosti, ponúkajú úložné priestory a tiež miesto na sedenie. No nezameniteľné sú najmä svojím dizajnom, ktorý vytvára z kuchyne štýlový interiér.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: