Nábytok bez úchytiek - kuchyne s rôznym typom otvárania dvierok, a nielen tie...

Škandinávsky štýl bývania
zdroj: gettyimages.com
...

Nábytok bez úchytiek, tzv. „push-up“, či už ide o kuchyňu alebo ktorúkoľvek inú miestnosť, môže byť kompletne elektrický, mechanický alebo tiež kombinovaný. Vďaka technológiám pohybu je používanie bezúchytkového nábytku pohodlné a ergonomické. Stačí krátky pohyb rukou, či dokonca kolenom alebo stehnom, a skrinky sa otvoria „samé od seba“.

Kuchynská linka bez úchytiek – dvierka môžu mať niekoľko variantov

  1. Zafrézované úchytky dvierok – otvárajú sa uchopením „žliabku“ v dvierkach
  2. Zapustené úchytky dvierok – integrovaná lišta do hrany či plochy dvierok
  3. Bezúchytkové dvierka – stačí dotyk alebo ľahké zatlačenie (Tip-on alebo Servo-drive)

Ak sa rozhodnete pre bezúchytkový variant, naozaj sa neoplatí šetriť na kvalitných otváracích a výsuvných systémoch. Napríklad Blum mechanizmy okrem kvality poskytujú aj dlhoročnú záruku, takže sa vám investícia oplatí. Je však treba rozlišovať, ktoré bezúchytkové systémy môžno s nimi kombinovať.

Pozrite si tento krásny nábytok bez úchytiek:

Push-up nábytok bez úchytiek – Servodrive, Tip-on, Blumotion?

SERVO-DRIVE je elektrická podpora pohybu firmy Blum. Stačí jemný dotyk a skrinky sa otvoria. Nech už ide o výklopy či výsuvy. Elektronický systém má za zásuvkou servo, ktoré zabezpečuje otváranie skriniek. Aj pri výpadku napájania zostanú všetky kovania plne funkčné.

BLUMOTION systém sa postará o tiché dovieranie dvierok. Zatvorí nábytok jemne a potichu, bez ohľadu na silu vyvinutú pri zatváraní. Môže byť integrovaný do systémov výklopov, závesov, zásuviek a vedení.

TIP-ON je lacnejšou záležitosťou ako SERVO-DRIVE, v podstate ide o mechanické otváranie pomocou pružín. Pre bežné typy skriniek je TIP-ON úplne postačujúci, avšak do skriniek so zabudovanou chladničkou, umývačkou riadu či výklopmi je vhodné používať skôr systém SERVO-DRIVE.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: