Vyberáte poličky do kuchyne? Pomôže vám!

Poličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

Poličky do kuchyne boli ešte donedávna vnímané ako praktická súčasť úložných priestorov skriniek. Momentálne na rebríčku dôležitosti postúpili a dokonca tvoria hlavnú súčasť kuchynského nábytku. V modernom poňatí zariadenia kuchyne totiž často absentujú horné skrinky, ktoré sú nahradené práve týmto otvoreným odkladacím priestorom.

...

Prečo áno?

  • financie – cenová nenáročnosť policových systémov v porovnaní s hornými kuchynskými skrinkami
  • vzdušnosť – interiér kuchyne pôsobí vďaka otvoreným úložným priestorom priestrannejšie
  • atmosféra – doplnkami a dekoráciami dosiahnete pocit útulnosti, romantiky, originality…
  • prístupnosť – všetko potrebné môžete mať pri varení ihneď poruke
  • aktuálnosť – stačí jednoduchá zmena a dizajn sa prispôsobí aktuálnym trendom

Pozrite si poličky v týchto e-shopoch:

Poličky na stenu do kuchyne aj jedálne

V kuchyni môžu ponúknuť priestor nádobám, kuchynskému náčiniu, čajovým súpravám, v jedálni zase spríjemnia stolovanie obľúbenými spomienkami zachytenými na fotkách v rámikoch. Aj dekorácie majú na poličkách svoje miesto. Podtrhnú charakter zariadenia a zútulnia interiér.

Moderný trend, no aj „klasika starých mám“. Možno si aj vy spomeniete na staré kuchynské linky, ktorých súčasťou boli síce horné skrinky, no bez dvierok. Zraku prístupné servisy riadu, ktoré mali často osobitú priehradku na každý jeden tanier, neboli ničím výnimočným. O niekoľko desaťročí je však takéto uskladnenie trendom. Zas raz platí pravidlo „dizajnového kolotoča“ – všetko sa po čase opäť vracia do módy…

Závesné poličky do kuchyne – aké sú možnosti?

Poličky na stenu majú viaceré možnosti zavesenia. Moderný štýl uprednostňuje najmä tzv. samonosný variant. Ide o police so skrytým systémom, ktorý sa nachádza na ich zadnej strane a vyžaduje si uchytenie pomocou skrutiek a hmoždiniek. Takáto „neviditeľnosť“ umožní v plnej miere vyniknúť vystavovaným predmetom či doplnkom.

Drevené poličky do kuchyne sa hodia k urban štýlovému zariadeniu aj k tomu vo vidieckom ponímaní. Prispôsobia sa tiež spôsobom uchytenia. Nenápadnosť či výraznosť, vyberte podľa vášho estetického cítenia a vkusu. Kovové a nerezové typy stoja za zmienku, no pozor na doladenie, môžu pôsobiť chladne.

Pozrite si aj tieto poličky do kuchyne:

Špeciálne držiaky či závesné konzoly unesú bezpečne aj vyššiu hmotnosť, a tak na ne môžete poukladať v podstate čokoľvek. Samotné úchyty pre poličky do kuchyne, aj rohové, môžu byť taktiež dizajnovou záležitosťou. V ponuke nájdete rôzne materiálové, tvarové aj farebné prevedenia. Pokojne siahnite po výraznej zlatej alebo stenám doprajte ornamentálnosť, no nezabudnite zachovať zvolený štýl.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: