Krásna obývačka - inšpirácie pre vás

Sivá obývačka
zdroj: gettyimages.com

Pri zariaďovaní je dôležité prepojiť obývaciu izbu s interiérom ostatných miestností. Okrem zariadenia tak môžete urobiť napríklad prostredníctvom stien, či už v ich farebnosti, obklade, tapetách a pod. Alebo si vyberte rovnaký vzor a odtieň podlahy a prepojte obývačku s kuchyňou. Koberec taktiež svedčí obývacej izbe, no odporúčame najmä kusový koberec umiestnený pod odkladacím konferenčným stolíkom a sedačkou.

Tzv. obývačkové zóny môžete vytvoriť pomocou ďalších odkladacích stolíkov, umiestnenia TV, menších kusov nábytku, relaxačných kresiel či leňošiek. Práve tie sú obľúbeným nábytkom v obývačke, pretože vám doprajú pohodlie pri podvečernom odpočinku. Ak ste uvažovali nad rozmiestnením nábytku a predmetov v obývačke na základe Feng Šuej, vítaná je aj táto možnosť. Na čo však nezabúdajte, je dodatočné doplnkové osvetlenie. Hlavné stropné svietidlo je nepostačujúce. Krb alebo kachle sú taktiež jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú výsledný efekt obývačky.

Ak máte menší byt, doprajte si krbovú rímsu alebo biokrb, ktorý zavesíte na stenu „ako obraz“. Túžite po obývačke v prírodných jemných farbách? Aj takáto izba môže byť luxusná. Luxus doprajte aspoň bytovému textilu, pokojne aj v kontrastnejších farbách. Izbové rastliny, kvety a dekorácie nakoniec podčiarknu želanú atmosféru obývačky.

...

Pozrite si nábytok do obývačky v týchto e-shopoch:

Chyby pri zariaďovaní

  • osvetlenie – len stropné svietidlo nestačí
  • správne umiestnenie TV a jeho vzdialenosť pri sledovaní (vzdialení by ste mali byť cca ako trojnásobok TV uhlopriečky)
  • chýbajúce doplnky a dekorácie (obrazy, kvety, vázy, vankúše… )
  • dizajn pred pohodlnosťou (štýl je dôležitý, ale viac to, aby ste sa pri odpočinku cítili príjemne)
  • veľkosť nábytku verzus veľkosť miestnosti (plynulý prechod medzi jednotlivými druhmi nábytku)
  • monotónnosť (farby na bytovom textile dodajú obývačke šmrnc)

Pozrite si aj tieto nádherné obývacie steny:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: