Hľadáte obývacie steny? Lacno nakúpite aj kvalitu

Farebná obývacia stena
zdroj: gettyimages.com
...

Kvalitné a cenovo výhodné obývacie steny nie sú žiadnym výmyslom. Už dávno neplatí, že lacno kvalitu nekúpite. Tá sa obmedzuje na určité druhy materiálov, ktoré, samozrejme, nájdete aj vo vyšších cenových reláciách, ale lacnejší materiál taktiež spĺňa požadované vlastnosti kvalitného nábytku. Nemusíte sa preto obávať, že lacnejší variant budete nútení, z hľadiska opotrebovania, meniť po relatívne krátkej dobe.

Lacné = kvalitné

Takáto „rovnica“ predsa len môže platiť. Výrobcovia totiž na kvalitu vsádzajú. Pozitívne preferencie zákazníkov rozširujú ich výrobný proces a pomáhajú obchodu napredovať. Negatívna reklama totiž v súčasnosti vyjde draho. Lacné a zároveň kvalitné obývacie steny môžete nájsť v kamenných predajniach s nábytkom, ako aj na internete. Inšpirovať sa môžete napríklad v našom katalógu.

Spojenie kvality a nízkej ceny súvisí aj s množstvom skriniek. Keďže obývacie zostavy už nesiahajú od podlahy až po strop, tam, kde ubudlo na množstve materiálu, pridalo sa na kvalite… Navyše, takýto priestor je vzdušnejší a lichotí výslednému dizajnu obývacej izby.

Vyberajte podľa vlastných parametrov, dostupného priestoru a vášho vkusu. Dbajte pritom na celkové zladenie interiéru obývačky. Obývacie steny dostanete kúpiť ako celok, ktorý ale nezaberá celú plochu veľkej steny, ako tomu bolo v minulosti. Súčasné nábytkové zostavy ponúkajú moderné riešenia závesných skriniek, či už TV skrinky, vitrín, políc a regálov alebo aj spodných skriniek. Niektoré obývacie steny dokonca pôsobia, ako by ste ich vyskladali z jednotlivých kusov nábytku. O problém menej však máte vďaka vopred zladenej kombinácii jednotlivých komponentov zostavy.

Po častiach alebo spolu?

Typizované obývacie steny sa vyznačujú tým, že ich dostanete kúpiť s vopred „namiešanými“ časťami nábytku. Niektorí predajcovia umožňujú k obývacím stenám dokúpiť komodu alebo vitrínu v rovnakom dizajne, prípadne ich zameniť za iný druh nábytku, ktorý je súčasťou zostavy. Tzv. sektorové steny pozostávajú z viacerých kusov nábytku, ktoré je možné kombinovať a meniť.

Pozrite si obývacie steny v týchto e-shopoch:

Naopak, tzv. typizované steny sú zostavou, ktorú nedokážete po namontovaní obmeniť, pretože s jej skrinkami nedokážete voľne narábať (sú zmontované k sebe a neumožňujú variácie). Väčšinou nižšia cena za takýto typ nábytku sa postará o rýchle a výhodné riešenie pri zariaďovaní domácnosti. Ak sa navyše spojí s kvalitou, s rozhodovaním nemusíte veľmi otáľať. Stačí mať premyslený len štýl.

Rady a tipy:

  • nechajte vyniknúť obývaciu stenu (intenzívny farebný odtieň na stene miestnosti by mohol stlmiť jej dizajn)
  • farebný odtieň obývacej steny zlaďte s farbou podlahy
  • vyberajte obývaciu zostavu, ktorá nie je náročná na údržbu
  • vyberajte najmä také obývacie steny, ktoré nespôsobia efekt stiesneného priestoru
  • ak máte nedostatok úložného priestoru, uprednostnite skrinky pred otvorenými policami

Pozrite si aj tieto obývacie steny:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať