Aká je cena za drevený záhradný domček?

Drevený záhradný domček
zdroj: gettyimages.com
...

Chcete mať aj vy na záhrade záhradný domček? Dobrá voľba. Domčekom ozvláštnite pozemok, získate cenný priestor pre uskladnenie záhradnej techniky či náradia, ale v prípade obytných priestorov aj miesto na občasné prenocovanie pre vás aj vašich hostí. Poďme sa na záhradné domčeky pozrieť zblízka.

Ako domček pre bábiky

Asi je pochopiteľné, že vyberať budete na základe využitia záhradného domčeka. Ide totiž o faktor, ktorý rozhodne o jeho veľkosti, Vnútornom členení, ale aj umiestnením skočí každému hneď do oka. Ide o stavbu, ktorú v záhrade nezamaskujete ani keby ste veľmi chceli. Je to pochopiteľné, chceme ním predsa vyniknúť a zaujať. V prvom rade sa však zamyslite nad  na pozemku. 

Záhradné domčeky sú pre zákazníkov príťažlivé aj vďaka všestrannému využitiu. Častokrát sa im hovorí aj kôlňa či búda na náradie. Áno, aj to je jedna z možností. V záhradnom domčeku ľahko schováte nielen záhradné náradie a techniku, ale aj bicykle či iné športové príslušenstvo. V prípade, že je súčasťou domčeka pivnica, môžete do nej uskladniť pozbieranú úrodu. Záhradný domček disponujúci obytnými priestormi poslúži aj na občasné prenocovanie, prípadne ako letná kuchyňa na zaváranie alebo varenie lekvárov. 

Využitie záhradného domčeka si premyslite naozaj dôkladne. Od toho sa odvíja členenie domčeka, jeho typ, veľkosť, šírka, hrúbka stien či typ strechy. Obytné domčeky by mali mať aj spálňu a sociálne zariadenie v podobe kúpelne a WC. Steny budú hrubšie a zateplené. Odlišné bude aj rozmiestnenie okien a dverí. Jednoduchá kôlňa na náradie nebude stavbou rozhodne taká komplikovaná. Nikdy sa nerozhodujte len na základe ceny. Vyššia cena totiž prezentuje aj kvalitu, dlhú životnosť a trhom osvedčenú značku.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: