Ojazdených áut v ponuke neustále pribúda, sú však drahšie a významný nárast zaznamenali dieselové vozidlá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autá, autobazar
Foto: AAA AUTO

Ojazdených áut v inzertnej ponuke neustále pribúda, sú však mierne drahšie. Za prvých osem mesiacov tohto roku sa na slovenskom trhu s ojazdenými automobilmi objavilo 343-tisíc áut s mediánovou cenou 8 199 eur a vekom 10,4 roka.

Je to o 11,5 % viac ako v rovnakom období minulého roku. Vyplýva to z analýzy celého sekundárneho trhu vozidiel, ktorú pripravuje spoločnosť AAA Auto.

Najviac je stále modelov Škoda

Ponuka áut medziročne stúpla vo všetkých krajoch Slovenska, najviac ich pribudlo v Bratislavskom kraji a naopak najmenej v Trenčianskom kraji. Najmladšie automobily sa predávajú v Bratislave s priemerným vekom šesť rokov a najstaršie s vekom okolo 12 rokov v Košickom kraji.

Čo sa týka skladby ponúkaných značiek, najviac je stále modelov Škoda, nasledujú Volkswagen, BMW a Audi. Štatistiky odhalili výrazný percentuálny nárast ponuky hybridov a hlavne elektromobilov.

Nárast počtu dieselových ojazdených áut

Významný je aj 13-percentný nárast počtu ponúkaných dieselových ojazdených áut. „To je zaujímavý údaj, môžeme špekulovať, čo za tým stojí. Pravdepodobne vyššie dovozy dieselov zo zahraničia, kde sú postupne nahrádzané elektromobilmi. Otázka je, či budú nachádzať kupcov, pretože na Slovensku idú viac na odbyt benzíny, čo cítime aj na našich predajoch,“ uviedol výkonný riaditeľ siete autocentier AAA Auto na Slovensku Luboš Vorlík.

Skupina AURES Holdings prevádzkuje sieť pobočiek v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, v Maďarsku, Nemecku a Holandsku. Za dobu svojej existencie obslúžila už vyše 2,8 milióna zákazníkov. S 90-tisícami predanými vozidlami ročne je najväčším predajcom ojazdených automobilov v strednej Európe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AAA Auto