Automobilka Škoda začala tento rok skvelo, v prvom kvartáli sa jej tržby medziročne zvýšili o tretinu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Škoda Auto
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Škoda Auto dosiahla za prvý kvartál tohto roka tržby na úrovni 6,8 mld. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje zvýšenie o 33,2 %.

Prevádzkový zisk českej automobilky dosiahol v uvedenom období 542 mil. eur a v porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roka vzrástol o 60 %.

Dodali vyše dvestotisíc áut

Rentabilita tržieb sa zvýšila o 1,4 percentuálneho bodu na 8,0 %. Ako ďalej informuje spoločnosť, v uvedenom období dodala zákazníkom 209 600 vozidiel.

„Tento rok sme začali skvelo. Vo svetle zlepšujúceho sa, ale stále náročného trhového prostredia, nás tento výrazný vzostupný trend teší. K tomuto úspechu prispelo dôsledné dodržanie úsporného programu Next Level Efficiency+ spolu s úpravami cien a vhodnou skladbou produktovej ponuky,“ uviedol k výsledkom predseda predstavenstva Škoda Auto Klaus Zellmer.

Výrazne skrátili dodacie lehoty

Ako doplnil člen predstavenstva za predaj a marketing Martin Jahn, za prvé tri mesiace aktuálneho roku sa automobilke podarilo v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajšieho roka navýšiť dodávky vozidiel o 12,6 % a výrazne tak skrátiť dodacie lehoty.

„Vďaka tomu sme si udržali pozíciu na našich tradičných trhoch a dosiahli sme podstatné zlepšenia hlavne v západnej Európe,“ zhodnotil. Najpredávanejším modelom ostáva Octavia, ktorá je nasledovaná SUV Kamiq a Kodiaq.

Škoda Auto v súčasnosti zákazníkom ponúka 12 modelových radov osobných automobilov, Fabia, Rapid, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq, Enyaq iV, Enyaq Coupé iV, Slavia a Kushaq. Už 30 rokov je súčasťou koncernu Volkswagen.

Prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike, ale výrobné kapacity má aj v Číne, v Rusku, na Slovensku a v Indii. Celosvetovo zamestnáva 45 000 ľudí a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Klaus ZellmerMartin Jahn
Firmy a inštitúcie Škoda Auto