Strana Hlas je zhrozená z atentátu na Fica. Politické názory sa nemajú vyjadrovať pištoľami na námestiach, tvrdí Pellegrini

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Petra Pellegriniho
Sprava v popredí: Budúci prezident SR a predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej konferencie k neoficiálnym výsledkom v rámci volebnej noci kandidáta na prezidenta SR Petra Pellegriniho v reštaurácii Aušpic pri príležitosti 2. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 7. apríl 2024. Foto: Archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15. mája, 16:59

Strana Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) je zhrozená z toho, kam vyústila nenávisť. Reagovala tak na postrelenie predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej. Atentát na Fica je podľa Hlasu-SD bezprecedentným ohrozením slovenskej demokracie a v dejinách našej samostatnosti nemá obdobu.

Ostré odsúdenie útoku

Slovenskú republiku až doteraz zdobila schopnosť vyriešiť všetky politické krízy ústavnou a demokratickou cestou. O osude našej vlasti rozhodovali občania vo volebných miestnostiach, nie ozbrojení násilníci na uliciach. Hlas-SD vyzýva všetky politické strany, spoločenské skupiny, mienkotvorné osobnosti, tretí sektor aj médiá, aby spoločne a jednoznačne tento útok ostro odsúdili a svojou činnosťou nepodporovali vyvolávanie nenávisti na Slovensku,“ informovala strana.

Atentát na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je ohrozením všetkého, čo doteraz zdobilo slovenskú demokraciu. Uviedol to zvolený prezident Peter Pellegrini (Hlas-SD) na sociálnej sieti s tým, že správu o postrelení premiéra prijal so zhrozením.

Pellegrini sa vracia zo zahraničia

Som zhrozený z toho, kam môže vyústiť nenávisť k inému politickému názoru. Nemusíme predsa so všetkým súhlasiť, ale je množstvo spôsobov, akými môžeme svoj nesúhlas vyjadriť demokraticky a zákonne. Atentát na jedného z najvyšších ústavných činiteľov je bezprecedentným ohrozením slovenskej demokracie. Ak budeme iné politické názory vyjadrovať pištoľami na námestiach a nie vo volebných miestnostiach, ohrozujeme všetko, čo sme za 31 rokov slovenskej zvrchovanosti spoločne vybudovali,“ napísal.

Premiérovi praje čo najrýchlejšie uzdravenie a zotavenie a želá si, aby sa takýto „nezmyselný a brutálny čin stal terčom všeobecného odsúdenia“. Pellegrini v súvislosti so spáchaným atentátom na predsedu vlády predčasne ukončuje svoj pobyt v zahraničí a vracia sa späť na Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SD