Pre postrelenie Fica prerušili schôdzu parlamentu najskôr do 21. mája. Koaliční politici sú momentálne terče, vyhlásil Blaha (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Študentská hodina otázok
Poverený predseda NR SR Peter Žiga (uprostred) počas hodiny otázok v Národnej rade SR so študentmi stredných škôl z celého Slovenska. Bratislava, 29. apríl 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15. mája 2024, 18:18

Podpredseda Národnej rady SR Peter Žiga (Hlas-SD) prerušil 14. a 12. parlamentnú schôdzu najskôr do utorka 21. mája do 9:00. O ďalšom postupe rokovania bude informovať neskôr. Žiga súčasne uviedol, že parlament posilní bezpečnostné opatrenia. Reaguje tak na ozbrojený útok na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD).

„Do odvolania významne zvyšujeme ochranu objektov v správe Národnej rady a do odvolania pozastavujeme aj návštevy budovy NR SR. Súčasne prijímame opatrenia na bezpečnosť poslancov, pretože viacerí z nich vyjadrili obavy,“ uviedol podpredseda parlamentu.

„Nikdy v histórii Slovenska sa takýto hrozný čin neudial,“ povedal Žiga. Ako ďalej uviedol, očakáva, že útok odsúdia všetky politické strany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Považujem to za dôsledok vybičovaných vášní a rozdelenie slovenskej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory,“ skonštatoval Žiga.

Podľa podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu nesú za incident zodpovednosť médiá a opozícia.

„Roky ste živili strašidelnú nenávisť,“ povedal s tým, že všetci koaliční politici sú momentálne terče. Podpredseda parlamentu Andrej Danko doplnil, že nastanú zmeny v súvislosti s prístupom koalície k médiám. Opoziční politici ako Igor Matovič sa podľa neho zároveň musia zodpovedať za to, čo robili. „Skončili to obdobie drzosti,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoDana KleinertIgor MatovičĽuboš BlahaPeter ŽigaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Národná rada SRProgresívne Slovensko (PS)Smer - SSD