Útok na slovenského premiéra je útokom na štát, opozícia rázne odsúdila streľbu v Handlovej (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Šimečka a Grohling
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozičné politické subjekty odsúdili útok na premiéra Robert Fica (predseda strany Smer-SD), ktorého v stredu podľa medializovaných informácií postrelili počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

Útok na štát

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling na pôde NR SR pre médiá uviedol, že ich strana ostro odsudzuje akékoľvek násilie na premiérovi Ficovi, ale aj ďalšie prejavy násilia. Ficovi želajú skoré uzdravenie.

Vnímame to tak, že útok na premiéra krajiny, nech už máme akýkoľvek politický názor, je útok aj na štát,“ vyjadril sa. Na občanov apeloval, aby sme sa upokojili a vrátili k pokojnému spôsobu života.

Táto eskalácia, ktorá prebieha v spoločnosti, môže naozaj viesť aj k tomu, čo zažívame v súčasnej situácii,“ poznamenal.

Zrušenie večerného protestu

Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) označila útok na predsedu vlády za útok na vnútornú bezpečnosť Slovenska. Šéf liberálov dodal, že v kontexte situácie sa ruší večerný protest, ktorý organizovali v spolupráci s Progresívnym Slovenskom na podporu verejnoprávneho telerozhlasu. Uviedol tiež, že v súčasnosti nevedia, ako bude pokračovať schôdza NR SR, predpokladal ale, že bude zvolané grémium, kde sa dozvedia ďalší postup.

Momentálne si myslím, že by sa či už vláda, ale aj NR SR mali venovať tomu, aby sa celková situácia v spoločnosti upokojila,“ uzavrel.

K streľbe sa vyjadril aj predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka: „Som šokovaný a zhrozený streľbou na premiéra Roberta Fica v Handlovej. Akékoľvek násilie jednoznačne a ostro odsudzujeme. Veríme, že premiér Fico bude v poriadku a že tento hrozný čin bude čo najskôr objasnený,“ uviedol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Neprípustný čin

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je zhrozené z útoku na premiéra a odsudzuje akékoľvek násilie a nenávisť v spoločnosti, obzvlášť k politikom a verejným činiteľom. Premiérovi popriali skoré uzdravenie, dodali, že sa zaň modlia. Považujú tiež za potrebné potlačiť násilie a nenávisť v spoločnosti.

V tejto chvíli považujeme za veľmi nešťastné hovoriť o tom, kto polarizuje slovenskú spoločnosť, tá je polarizovaná dlhodobo,“ povedal poslanec za KDH Marián Čaučík.

Poslanec Ján Horecký označil útok na premiéra za „brutálne, čisté zlo„, dodal, že takáto udalosť by mala vyvolať len jednu reakciu, a to zjednotiť všetkých občanov proti nenávisti a násiliu. „Jednoducho toto je útok na civilizáciu, na Slovenskú republiku ako takú. Je jedno, kto má aké politické alebo náboženské presvedčenie. Toto je pre nás všetkých neprípustné,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingJán HoreckýMária KolíkováMarián ČaučíkMichal ŠimečkaRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieNárodná rada SRProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaSmer - SSD