Zuzana Čaputová zaslala tureckému prezidentovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram

Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala v pondelok tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi v súvislosti s ničivým zemetrasením sústrastný telegram.

V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

V tejto pohnutej chvíli želám Vám a všetkým obyvateľom Turecka najmä mier, pokoj a bezpečie,“ napísala v telegrame slovenská prezidentka, ktorá už skôr na Twitteri uviedla, že je s myšlienkami so všetkými, ktorých zasiahlo dnešné zemetrasenie v Turecku a Sýrii a dodala, že Slovensko je pripravené poskytnúť pomoc.

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo viac ako 600 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie, keďže stovky ľudí sú zranené. Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin StrižinecRecep Tayyip ErdoganZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Geologická služba Spojených štátov