SaS vyzýva novú vládu, aby zrušila mimoriadnu situáciu v súvislosti s COVID-19

Slovensko, vlajka, rúško, žena, koronavírus, pandémia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva novú vládu, aby zrušila mimoriadnu situáciu súvisiacu s pandémiou COVID-19. V situácii, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odvolala globálny stav núdze a na Slovensku neplatí ani vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR o prekrytí horných dýchacích ciest, mimoriadna situácia podľa liberálov nie je namieste. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa SaS Ivana Nittmanová.

Stav núdze odvolala aj WHO

Trvanie mimoriadnej situácie malo podľa SaS z dlhodobého hľadiska zmysel, keďže vírus sa správal nevyspytateľne a stále pribúdali nové a nové varianty.

„No v čase, keď už stav núdze odvolala na celosvetovej úrovni aj WHO, nie je jej trvanie u nás viac opodstatnené. Chceme preto vyzvať nový kabinet, aby sa zrušením skutočne zaoberal, pretože už viac nie je potrebné mať kompetencie nad rámec tých bežných,“ povedala tímlíderka SaS pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Zrušiť ju môžu hneď

Zrušiť mimoriadnu situáciu môže vláda podľa SaS aj v stredu na svojom prvom rokovaní.

„Vo svete stav núdze neplatí, už pár dní nemusíme v zdravotníckych zariadeniach či v lekárňach povinne nosiť rúško či respirátor, tak netreba umelo udržiavať krajinu v stave mimoriadnej situácie,“ doplnil kandidát SaS na ministra zdravotníctva Tomáš Szalay.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Bittó CigánikováTomáš Szalay
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaÚrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SRWHO Svetová zdravotnícka organizácia