Lengvarský to dal na chrapúňa, reagoval Matovič a verí, že Heger všetky "svinstvá" bezodkladne zruší

Matovič, Lengvarský
Igor Matovič a bývalý minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský. Foto: koláž SITA webnoviny

„Lengvarský to dal na chrapúňa,“ reagoval na sociálnej sieti predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič s tým, že bývalému ministrovi zdravotníctva napriek tomu, že vedel, že musí skončiť, nebránilo mu to v deň odvolania dohodiť dvom finančným skupinám po 90 a 40 miliónov eur na rekonštrukciu ich nemocníc. Pre všetky ostatné nemocnice na Slovensku zostalo podľa Matoviča spolu 82 mil. eur.

„A ešte predtým “záhadne” zakazoval štátnym nemocniciam, aby o prostriedky z plánu obnovy ani nežiadali,“ dodal predseda hnutia a doplnil, že verí tomu, že premiér Heger všetky Lengvarského svinstvá bezodkladne zruší.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorého v piatok prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila dočasným vedením rezortu zdravotníctva, si dá preveriť všetky dokumenty podpísané za posledný týždeň bývalým dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Heger to uviedol na brífingu po tom, ako prišiel na ministerstvo zdravotníctva. „Včera bol zverejnený zoznam úspešných žiadateľov o investície na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc, udialo sa tak v posledných hodinách odchodu ministra, čo považujem za vysoko neštandardné,“ povedal. Ide podľa neho o investície v sume 212 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičVladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti