Budeme si za Facebook a Instagram platiť? Meta odhalila svoje ďalšie plány

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Facebook, Meta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Technologická spoločnosť Meta plánuje používateľom platforiem Facebook a Instagram v Európe ponúknuť platenú možnosť mať ich bez reklám v snahe splniť prísne pravidlá ochrany osobných údajov Európskej únie (EÚ). V utorok o tom informoval denní The Wall Street Journal (WSJ).

Spoločnosť chce za Instagram a Facebook bez reklám v počítačových prehliadačoch účtovať zhruba 10 eur mesačne, tvrdí WSJ s odvolaním sa na nemenované zdroje oboznámené s návrhom. Pridanie ďalších účtov by vyšlo 6 eur za konto.

Na mobiloch si priplatíme

Ceny za platformy na mobile by boli vyššie, zhruba 13 eur, keďže Meta do toho musí zarátať provízie účtované obchodmi s aplikácií spoločností Apple a Google.

Meta údajne dúfa, že predplatné zavedie v nadchádzajúcich mesiacoch ako spôsob, ako dosiahnuť súlad s pravidlami ochrany osobných údajov EÚ, ktoré ohrozujú jej lukratívny obchodný model zobrazovania prispôsobených reklám používateľom.

EÚ to schváliť nemusí

„Meta verí v hodnotu bezplatných služieb, ktoré sú podporované personalizovanými reklamami. Naďalej však skúmame možnosti, ako zabezpečiť súlad s vyvíjajúcimi sa regulačnými požiadavkami,“ uviedla spoločnosť pre agentúru AP.

Nie je jasné, či EÚ plán schváli alebo bude trvať na tom, aby spoločnosť ponúkala lacnejšie verzie. WSJ uviedol, že jedným z problémov regulátorov je, či navrhované poplatky nebudú príliš drahé pre väčšinu ľudí, ktorí nechcú byť cieľom reklám.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AppleEU Európska úniaFacebookGoogleInstagramMeta