V Boroch pribudne súkromná spojená škola, s jej výstavbou chcú začať na budúci rok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bory Bývanie - Prvé Domy
Rezidenčná štvrť Bory Bývanie Zdroj: Penta Real Estate
Tento článok pre vás načítala AI.

Developer Penta Real Estate približne pred rokom ohlásil výstavbu súkromného školského zariadenia v obytnej štvrti Bory. Teraz predložil zámer pre zisťovavacie konanie na spojenú školu Felix – Bory. Odhadované investičné náklady predstavujú 15 miliónov eur. Začiatok výstavby je naplánovaný na budúci rok. Predpokladaná lehota výstavby je 36 mesiacov.

Navrhované školské zariadenie má mať päť nadzemných podlaží. „Základňu tvorí podnož prízemia s rôznymi doplnkovými funkciami, na ktorom je umiestnených päť kociek – funkčných blokov s triedami sústredenými podľa ročníkov,“ uvádza navrhovateľ.

Bory Na Hrádzi
Posledná skolaudovaná etapa Bory Na Hrádzi Zdroj: Penta Real Estate

Škôlka, škola, aj štartovacie byty pre učiteľov

Na prvom podlaží sa bude nachádzať materská škola, telocvičňa, jedáleň a vstupné priestory. Základná škola s prislúchajúcou administratívou má byť umiestnená na druhom a treťom podlaží. Štvrté podlažie bude patriť gymnáziu, vrátane administratívy. Na piatom podlaží budú umiestnené technické priestory, školiace priestory a štartovacie malometrážne apartmány pre učiteľov.

Navrhovaný objekt sa nachádza v novovznikajúcej urbanistickej štruktúre Bory ohraničenej z juhu novou komunikáciou ul. Jána Holíka,“ konštatuje navrhovateľ. Zo severnej, východnej a západnej strany objekt susedí s nezastavanými parcelami, na ktorých sa v budúcnosti predpokladá výstavba.

Bory Nový dvor
Bory Nový dvor, Zdroj: Penta Real Estate

Súkromné gymnázium pre 300 študentov

Investor sa dohodol na prevádzke súkromnej spojenej školy s Občianskym združením Felix Bratislava koncom marca minulého roka. Kapacita budúcej materskej školy má byť 80 detí. Prvý stupeň základnej školy by mal mať kapacitu 240 a druhý stupeň 375 žiakov. Súkromné gymnázium by malo slúžiť pre 300 študentov.

Zóna Bory je situovaná medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves. Komerčnú časť tvorí nákupné centrum Bory Mall a Bory Retail Zone, ktorá obsahuje viacero veľkých obchodných prevádzok. Nekomerčnú časť tvorí Nemocnica Bory, ubytovňa Bory pre zdravotnícky personál nemocnice a verejná škôlka.

Rezidenčný projekt s názvom Bory Bývanie začali stavať pred siedmimi rokmi a je rozdelený do viacerých etáp. Prvých 300 bytov odovzdali v roku 2019. Dnes je dokončená druhá etapa Bory Nový Dvor spoločne s treťou etapou Bory Promenáda. Začiatkom marca skolaudovali štvrtú etapu – Bory Na Hrádzi. V rámci lokality je v pláne aj predĺženie električkovej trate z Dúbravky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Penta Real Estate