Posledná etapa rezidenčného komplexu pri cvernovke prinesie do Bratislavy 384 bytov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Projekt Zwirn, Bratislava
Projekt Zwirn Zdroj: YIT Slovakia
Tento článok pre vás načítala AI.

Developer YIT spustil predaj bytov v rezidenčnom komplexe Zwirn 2, v blízkosti bývalej cvernovej továrne v Bratislave. Ide prvú časť poslednej etapy projektu, ktorá prinesie do lokality 185 obytných jednotiek s troma stovkami garážových miest.

Obytný súbor sa nachádza v susedstve zrekonštruovanej Národnej kultúrnej pamiatky Pradiareň 1900. Prvá etapa projektu už získala právoplatné kolaudačné rozhodnutie a sťahujú sa do nej noví majitelia. Kým v tej prvej pribudlo 267 bytových jednotiek, v poslednej etape ich bude celkovo 384.

Projekt Zwirn, Bratislava
Projekt Zwirn Zdroj: YIT Slovakia

Na fasádu použili 770-tisíc pálených tehličiek

Podobne ako predošlé dve etapy, aj táto vyrastie okolo zeleného dvora,“ uvádza investor. Komplex bude dotvárať fasáda z ručne robených pálených tehličiek, ktorých len na prvú etapu použili 770-tisíc. Projekt nadväzuje na históriu bývalého priemyselného areálu Bratislavskej cvernovej továrne.

Vnútroblok je rozdelený na oddychové zóny, detské ihrisko s pieskoviskom a priestorom na cvičenie. „Noví majitelia bytov boli zapojení do rozhodovania o tom, ako si privátny priestor pod oknami predstavujú,“ priblížil developer. Takmer polovica bytov sú dvojizbové a tretina trojizbové.

Projekt Zwirn, Bratislava
Projekt Zwirn Zdroj: YIT Slovakia

Interaktívne tabule aj umelecké diela

Projekt Zwirn povzbudzuje svojich obyvateľov k aktívnemu budovaniu komunity aj k aktívnej komunikácii,“ konštatuje investor. Jeho súčasťou sú interaktívne tabule na komunikáciu so správcom, či umelecké diela. Námestie bude zdobiť dielo Cievka, ktoré reprezentuje príbehy žien, pracujúcich v cvernovej továrni.

Súčasťou parteru prvej etapy komplexu je 23 prevádzok. V rámci projektu sľubuje developer postupne aj vybudovanie kompletnej občianskej vybavenosti. Komplexnou rekonštrukciou prešla Košická ulica a obnovy sa dočká aj priľahlá Páričkova ulica.

Vo výstavbe je aktuálne aj druhá rezidenčná časť komplexu pod názvom Zwirn 3 a administratívna časť projektu Zwirn Office.

Projekt Zwirn, Bratislava
Projekt Zwirn Zdroj: YIT Slovakia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie YIT Slovakia