V hlavnom meste pribudne rezidenčný projekt so samozavlažovacou zelenou fasádou a strechou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Green Corner
Green Corner na Račianskej Woodrock Impact Investing
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskom Novom Meste vyrastie nový bytový súbor so zelenou fasásou a strechou so samozavlažovacím systémom. Investor ohlásil začiatok výstavby projektu Green Corner, ktorý sa nachádza na rohu Račianskej a Pionierskej ulice, pri Výskumnom ústave zváračskom a Ministerstve spravodlivosti SR.

Do lokality má priniesť 53 bytov s 90 parkovacími miestami v podzemnej garáži, s možnosťou nabíjania elektromobilov. Ukončenie výstavby a kolaudácia je plánovaná koncom roka 2025.

Inšpirovaný biofilným dizajnom

Charakteristickým prvkom projektu je fasáda a strecha porastená zeleňou so samozavlažovacím systémom. „Originálne architektonické riešenie má dve praktické výhody. V lete zabezpečí bývaniu prirodzené chladenie a počas celého roka výrazne zredukuje prašnosť,“ vysvetlil projektový manažér investično-developerskej skupiny Woodrock Impact Investing Miroslav Danko.

Architektúra Green Corner je inšpirovaná biofilným dizajnom, ktorý je známy z medzinárodných projektov ako Gardenhouse v Beverly Hills, One Central Park v Sydney či Garden & House v Tokiu. Budova bytového domu je naprojektovaná tak, aby spĺňala kritériá energetického certifikátu A0. Súčasťou projektu bude tiež vnútroblok so zeleňou a relaxačnou zónou.

Developerom projektu je slovenská spoločnosť ALLWA, člen investičnej skupiny Woodrock Impact Investing. Do portfólia skupiny patrí napríklad obytný dom Greenbay v Trenčíne, bytový dom Ružinovská 44, či  fotovoltická elektráreň Monor v Maďarsku. Developer je členom Slovenskej rady pre zelené budovy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Woodrock Impact Investing