Developer predstavil zámer Celomestského centra Petržalka za 1,4 miliardy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nové Lido
Nové Lido (vizualizácie) Zdroj: JTRE
Tento článok pre vás načítala AI.

Developer J&T Real Estate predložil zámer na projekt Celomestské centrum Petržalka na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Predkladateľom zámeru je spoločnosť Popper Capital a predpokladaná hodnota projektu s pracovným názvom Nové Lido predstavuje investíciu vo výške 1,4 miliardy eur.

Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie novej mestskej štrvte s vlastným zázemím a novými plochami zelene, za účelom funkčnej revitalizácie brownfieldu v zmysle územného plánu dotknutého sídla,“ uvádza navrhovateľ. Predpokladaný termín začiatku výstavby je v roku 2026, ukončenie v roku 2042.

Lokalita na pravom brehu Dunaja nadväzuje na súčasné centrum Bratislavy, ktoré má doplniť, rozšíriť a vyvážiť. Rozšírenie centra na petržalskú stranu poskytne zmiešané územie s bývaním, občianskou vybavenosťou, novými pracovnými príležitosťami, verejným mestským prostredím a zeleňou.

Územie s rozlohou viac ako 411-tisíc metrov štvorcových sa nachádza medzi Starým mostom a Mostom Apollo v severnej časti urbanizovaného územia Petržalky. Developer deklaruje ambíciu stanoviť nový ekologický štandard, v rámci ktorého chce dosiahnuť uhlíkovú neutralitu.

Pribudnúť má 6-tisíc bytov a 20-tisíc pracovných miest

Nová mestská štvrť má priniesť na pravý breh Dunaja približne 6-tisíc bytov a 20-tisíc pracovných príležitostí. Má sa stať miestom krátkych vzdialeností, s nábrežným a centrálnym parkom, cykloinfraštruktúrou, promenádnym mostom cez Dunaj, električkovým spojením a TIOP.

Z verejných priestorov má pribudnúť živý parter, základná škola, materské školy, či kostol. Výstavba novej štvrte bude realizovaná v etapách, v horizonte viac ako 10 až 15 rokov. Stavebný zámer aktuálne čaká na zmenu územného plánu hlavného mesta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie JTRE J&T REAL ESTATE