Americké banky sa zotavujú z problémov, akciový trh si prilepšil

Wall Street, burza, akciový trh
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Americký akciový trh si v utorok prilepšil. K sektorom, ktorým sa darilo najviac, patrilo bankové odvetvie. Banky sa totiž zotavujú z problémov zo začiatku roka, keď pre vysoké úrokové sadzby zbankrotovalo niekoľko veľkých finančných ústavov. Trh však čaká na správu o vývoji americkej inflácie, ktorú vláda USA zverejní na budúci týždeň.

Zároveň bude na budúci týždeň zasadať americký Federálny rezervný systém. Trh predpokladá, že centrálna banka USA pravdepodobne úrokové sadzby nezvýši, čo by bolo prvýkrát za viac ako rok.

Index S&P 500 si pripísal 0,2 percenta a uzavrel na úrovni 4 283,85 bodu. Priemyselný index Dow Jones si prilepšil o necelých 0,1 percenta na 33 573,28 bodu. Technologický Nasdaq posilnil o 0,4 percenta na 13 276,42 bodu. Nahor zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 2,7 percenta na 1 855,40 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v stredu zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 si pohoršil o 1,82 percenta. Čínsky index Shanghai Composite všaak stúpol o 0,07 percenta a hongkonský Hang Seng vzrástol o 0,8 percenta, hoci Čína informovala, že jej export v máji medziročne klesol o 7,5 percenta a import sa zmenšil o 4,5 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)