Slovensko a Francúzsko posilnia spoluprácu v oblasti vodíka, Macron podpísal memorandum

PREZIDENT: Návšteva francúzskeho prezidenta
Prezident Francúzskej republiky Emmanuel Macron počas brífingu po spoločnom rokovaní prezidentov Francúzska a Slovenska v Prezidentskom paláci pri príležitosti oficiálnej návštevy prezidenta Francúzska na Slovensku. Bratislava, 31. máj 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Slovensko a Francúzsko posilnia svoju spoluprácu v oblasti vodíka. V stredu totiž počas návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Bratislave podpísali predseda Národnej vodíkovej asociácie Slovenska Ján Weiterschütz, prezident Hydrogene France Philippe Boucly a koordinátor vodíkovej pracovnej skupiny MEDEF Bogdan Gadenne-Feertchak spoločné memorandum.

„Podpis tohto memoranda nás posúva bližšie k udržateľnej budúcnosti, v ktorej bude vodík hrať kľúčovú úlohu,“ uviedol pri tejto príležitosti Weiterschütz.

Memorandum podľa neho predstavuje nový začiatok pre dlhodobé partnerstvá a bilaterálnu spoluprácu medzi podnikateľskými komunitami, vodíkovými regiónmi a odborníkmi oboch krajín v oblasti rozvoja vodíkového ekosystému.

Jednotlivé strany sa v ňom zaväzujú k podpore výmeny a šírenia informácií a budovaniu vzájomne prospešných partnerských vzťahov, zatiaľ čo tiež pracujú na odstránení potenciálnych problémov pri realizácii spoločných projektov. Taktiež budú podporovať organizovanie návštev, stretnutí, seminárov a okrúhlych stolov, ktoré sa budú venovať vodíkovej problematike v oblasti výroby, transportu a spotrebe vodíka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronJán Weiterschütz
Firmy a inštitúcie Hydrogene FranceNárodná vodíková asociácia Slovenska