Ficova vláda odklepla vznik nového postu, ÚRSO bude mať generálnu tajomníčku služobného úradu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ÚRSO
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bude mať od marca generálnu tajomníčku služobného úradu. V stredu do tejto funkcie vláda vymenovala Lindu Vaškovičovú. Ide pritom o úplne nový post.

Jeho vznik umožnila novela kompetenčného zákona platná od februára tohto roku. Vďaka nej získal ÚRSO postavenie ostatného ústredného orgánu štátnej správy. To mu nariaďuje vytvoriť pozíciu generálneho tajomníka služobného úradu.

Podľa platnej legislatívy pritom osoby do tejto funkcie vymenúva a odvoláva vláda na návrh vedúceho príslušného ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Predpokladom je bezúhonnosť, dosiahnutie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa a päť rokov praxe v riadiacej funkcii. Linda Vaškovičová splnila podľa predkladacej správy všetky uvedené predpoklady.

Linda Vaškovičová pôsobila ako vedúca oddelenia pre masmediálnu komunikáciu na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR, neskôr bola protokolistkou v Kancelárii prezidenta SR a v rokoch 2014 až 2020 pracovala ako riaditeľka osobného úradu na ÚRSO. Neskôr bola zamestnaná ako riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa v spoločnosti Transpetrol. Naposledy pôsobila ako riaditeľka odboru riadenia ľudských zdrojov v Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Linda Vaškovičová
Firmy a inštitúcie ÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví