Slováci by uľahčili špecializovaným cudzincom prístup na pracovný trh, v prieskume to podporila väčšina

Nezamestnanosť
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Uľahčenie prístupu vysokošpecializovaných cudzincov na slovenský pracovný trh podporuje 83,8 percenta opýtaných. Vyplýva to z prieskumu Agentúry AKO pre reláciu televízie Joj Na hrane.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Konkrétne si podľa prieskumu 61,1 percenta respondentov myslí, že prístup pre špecialistov, ako sú lekári, vedci, učitelia alebo zdravotné sestry by mal byť určite uľahčený a ďalších 22,7 percenta sa domnieva, že by asi mal byť uľahčený.

Proti uľahčeniu prístupu je naopak celkovo 12,5 percenta opýtaných. Spolu 3,7 percenta respondentov nechcelo alebo nevedelo na otázku odpovedať.

Zjednodušenie prístupu na pracovný trh pre zahraničných špecialistov asi alebo určite podporuje podľa prieskumu 85 percent vysokoškolsky vzdelaných, 84 percent absolventov maturity a 83 percent respondentov so základným vzdelaním.

Pokiaľ ide o politickú príslušnosť, s uľahčením súhlasí 100 % respondentov podporujúcich Progresívne Slovensko. Pri stranách Sme rodina, SaS, Hlas-SD, KDH a OľaNO podpora presahuje úroveň 90 percent. V prípadne Smeru-SD je za uľahčenie podmienok 73 percent opýtaných a hnutia Republika 55 percent.

Prieskum agentúra AKO robila v dňoch ôsmeho až 11. marca na vzorke 1000 respondentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra AKO