Heger: Každá kríza je pre krajinu veľkou príležitosťou, aby sa posunula výrazne dopredu

HEGER: Rozhovor pre WEBNOVINY
Slovenský premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Každá kríza je pre krajinu veľkou príležitosťou, aby sa posunula výrazne dopredu. Pri príležitosti prvého rokovania Rady vlády SR pre konkurencieschopnosť a produktivitu to uviedol predseda vlády Eduard Heger.

Ako poznamenal, táto rada by mala byť motorom ekonomického rozvoja Slovenska. „Veľmi si prajem, aby Slovensko prinášalo aj vďaka práci tejto rady nové investície, rozvoj podnikateľského prostredia, aby sa rozvíjali odvetvia s vyššou pridanou hodnotou,“ uviedol.

Život nemôže ostať stáť

„I keď tu máme tému, ktorá prehluší všetko ostatné, a to je vojna na Ukrajine a ruská agresia, tak nemôže ostatný život ostať stáť. My naďalej chceme zvyšovať životnú úroveň, a preto postupne pokračujme v plnení programového vyhlásenia vlády,“ poznamenal v súvislosti so vznikom rady minister hospodárstva Richard Sulík.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako zdôraznil, on sám dúfa, že dokumenty, ktoré bude rada schvaľovať budú nielen významné, ale budú aj pre všetkých zúčastnených záväzné.

Štyri pracovné skupiny

Rada má 23 členov, prevahu v nej majú zástupcovia súkromného sektora. Ako doplnil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec, aktuálne má zriadené štyri pracovné skupiny, a to pre zlepšovanie podnikateľského prostredia, podporu exportu a investícií, pre ekonomickú diplomaciu a jednotnú prezentáciu Slovenska v zahraničí, pre vzdelávanie a pre inovácie. Zasadať bude trikrát do roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerJán OravecRichard Sulík