Rusi sú na Ukrajine čoraz zúfalejší, ale zdvojnásobili brutalitu

Ben Wallace
Foto: SITA/AP

Ruské jednotky na Ukrajine sú „čoraz zúfalejšie“, no zároveň „zdvojnásobili brutalitu“. Pre BBC Breakfast to potvrdil britský minister obrany Ben Wallace.

„Rusko stále nepokročilo, máme 13. deň. Ten severný smer, o ktorom sme často hovorili, je stále dosť zaseknutý, takže nepostupuje,“ poznamenal Wallace. Dodal, že Spojené kráľovstvo zvýši objem pomoci Ukrajine, no podrobnosti oznámi až v stredu pred poslancami britského parlamentu. Británia podľa neho naďalej pomáha organizovať dodávky pomoci cez NATO a ďalšie krajiny .

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Čo sa týka Poľska, ktoré by mohlo dodať lietadlá pre boj na Ukrajine, povedal, že v súčasnosti trvá debata o tom, či by tak Poľsko mohlo učiniť. „Náš názor je taký, že na bilaterálnej úrovni by o tom malo rozhodnúť Poľsko,“ podotkol.

V súvislosti s bezletovou zónou nad Ukrajinou, o ktorú žiadal tamojší prezident Volodymyr Zelenskyj, Wallace poznamenal, že Spojené kráľovstvo nie je za zavedenie takejto zóny. Podľa neho by poškodila Rusko, no aj Ukrajinu. Namiesto toho podporuje možnosť ďalšej protivzdušnej pomoci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ben WallaceVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie Európska úniaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy