Projekt Demokrati je mojou ideou, ktorý som začal rozvíjať s Naďom, vyhlásil Heger

Naď, Heger
Minister obrany Jaroslav Naď a premiér Eduard Heger. Foto: archívne SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 12. marca 11:59

Poverený premiér a líder novovznikajúcej strany Demokrati Eduard Heger trvá na tom, že projekt Demokrati je jeho ideou. Uviedol to v diskusnej relácii televízie Ta3 V politike.

Reagoval tak na otázku, kto prišiel s nápadom na vznik nového politického subjektu, či Heger alebo líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Heger zopakoval, že projekt Demokrati začal rozvíjať spolu s povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom.

Heger je presvedčený, že ak by na jeseň minulého roka odvolal Matoviča z postu ministra financií, tak, ako to požadovali predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS), viedlo by to k ešte väčšej nestabilite a pádu vlády by to nezabránilo. Nemyslí si, že jeho vymedzenie sa voči Matovičovi a OĽaNO je nedostatočné, za dôkaz považuje to, že hnutie opustil a založil vlastný subjekt.

Poverený premiér tiež v relácii uviedol, že rokuje so stredopravými politickými silami i s ľudmi, ktorí sa stotožňujú s víziou jeho strany. Potvrdil rokovania s predsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou. Bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa podľa neho jednoznačne vyjadril, že nechce vstúpiť do politiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičIvan KorčokJaroslav NaďVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaStrana DemokratiZa ľudí