Tlačovka nebola financovaná z peňazí daňových poplatníkov, ohradili sa Hegerovi Demokrati (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger, Demokrati
Reprofoto: archívne, www.facebook.com.
  • aktualizované 9. marca 9:09

Úvodná tlačová beseda nového politického subjektu Demokrati bola financovaná z peňazí daňových poplatníkov. Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.

Servis okolo poludňajšej tlačovky, na ktorej (Eduard) Heger ohlásil novú stranu Demokrati, zabezpečoval podľa informácií Plus 7 dní tlačový tím z ministerstva obrany. Samotnú tlačovku dokonca moderovala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa rezortu a dočasne povereného ministra Jaroslava Naďa,“ píše týždenník.

Tlačovka nesúvisela s obranou

Na tlačovej besede sa zúčastnil aj šéf MO SR Jaroslav Naď, ktorý ju promoval aj na svojom profile ministra na sociálnej sieti, hoci samotná tlačová konferencia nesúvisela s obranou, ani s výkonom jeho funkcie.

Periodikum tiež poukázalo na to, že tlačová beseda sa konala napoludnie, a teda v rámci pracovnej doby politických predstaviteľov.

Hovorkyňa si zobrala dovolenku

Demokrati sa voči informáciám spomínaného týždenníka ohradili. Ako ďalej v tlačovej správe informoval ich hovorca Martin Kvetko, utorňajšia tlačová beseda bola hradená výhradne z financií strany, čo vedia aj zdokladovať.

„Nie je pravda ani to, že strana zneužila na prácu štátnych zamestnancov. Moderátorka si v deň konania tlačovej besedy čerpala na ministerstve obrany dovolenku a svoju prácu navyše vykonala bezodplatne. Týždenník tieto informácie zverejnil bez toho, aby si ich overil a požiadal o reakciu aj stranu Demokrati,“ vysvetlil Kvetko.

Demokratov podľa Kvetka mrzí, že neoverené informácie prebrali bez oslovenia strany aj iné médiá, ktoré jednotlivo oslovili a požiadali o nápravu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerJaroslav NaďMartin Kvetko
Firmy a inštitúcie Strana Demokrati