Smer má v prieskume 15 percent, voľby by vyhral Hlas a Sme rodina je tesne za OĽaNO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter pellegrini robert fico scaled 1 676x451 1.webp
Zľava: Líder strany Hlas-SD a novozvolený prezident SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19 percent hlasov.

V prvej trojke aj sulíkovci

Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 30. marca až 6. apríla robila pre televíziu Markíza Agentúra Focus.

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu zverejneného v diskusnej relácii Na telo umiestnila strana Smer-SD so ziskom 15,1 percent. Tretia skončila koaličná SaS s výsledkom 10,3 percenta.

Hnutie OĽaNO by podľa prieskumu skončilo na štvrtom mieste so ziskom 8,1 percenta hlasov.

Kotleba aj Za ľudí mimo parlamentu

Do parlamentu by sa dostali aj Sme rodina (7,5 percenta), Progresívne Slovensko (7,3 percenta), Republika (6,9 percenta) a KDH (6,3 percenta).

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali Kotlebovci – ĽSNS (4,5 percenta), Aliancia (4,4 percenta), SNS (3,6 percenta) ako aj koaličná stana Za ľudí (2,5 percenta).

Na základe výsledkov volieb by Hlas v parlamente získal 35 kresiel, Smer 28, SaS 19, OĽaNO 15, Sme rodina a Progresívne Slovensko rovnako po 14 a Republika 13. KDH by sa v zákonodarnom zbore ušlo 12 kresiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AlianciaHlas-SDHnutie RepublikaKDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SDZa ľudí