Uviedol, že Johnson prešiel z tvrdého vyjednávacieho postoja k „ničiacemu“ postoju trvajúc na zmenách v dohode o odchode Veľkej Británie z EÚ, ktorá sa rodila posledné dva roky.
Liam Fox pochybuje o presnosti prognózy britského rezortu financií, podľa ktorého by odchod z EÚ bez dohody zvýšil zadĺženosť vlády a poškodil by rast ekonomiky.
Britská vláda podľa premiérky prijíma opatrenia, aby zabezpečila, že úspešne zvládne situáciu bez dohody a verí, že podobný výsledok dosiahne aj s „dobrou dohodou“.
Britský Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť odhaduje, že hospodárstvo krajiny v tomto roku posilní o 1,5 %, v budúcom roku o 1,4 % a v rokoch 2019 a 2020 sa rast britskej ekonomiky spomalí na 1,3 % ročne.
Podľa ministerstva pre brexit by dočasné „colné partnerstvo“ zabezpečilo, že po formálnom vystúpení krajiny z EÚ v roku 2019, nebudú na spoločných hraniciach potrebné colné kontroly.
Šéf britského rezortu obchodu Liam Fox a minister financií Philip Hammond uviedli, že by malo existovať „časovo obmedzené“ prechodné obdobie s cieľom vyhnúť sa „riskantnej situácii“ pre ľudí a firmy.
Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ v marci 2019 bude znamenať aj koniec voľného pohybu osôb zo zostávajúcich členských štátov únie. Čo bude potom, sa podľa britskej vlády zatiaľ nevie.
Mayovej konzervatívci budú o zmluve s DUP diskutovať v pondelok. Keďže však nemajú už žiadne iné možnosti na vytvorenie vlády, očakáva sa, že dohodu shvália.
Vo vláde zostanú okrem iných aj minister zahraničných vecí Boris Johnson, minister obrany Michael Fallon a tiež minister David Davis, poverený rokovaním o vystúpení krajiny z EÚ.
Hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier povedal, že dohoda o podmienkach brexitu sa pravdepodobne bude musieť pripraviť do októbra 2018, aby zostal čas na schvaľovanie v parlamentoch.