Fico vníma poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu ako akt otvoreného nepriateľstva proti Rusku (video)

Snimka obrazovky 2023 03 15 140956.jpg
Strana Smer-SD s predsedom Robertom Ficom na tlačovej besede o odovzdaní stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu. Foto: www.facebook.com

Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico tvrdí, že nikto nepochybuje, že vláda SR je definitívne pripravená odovzdať slovenské stíhačky MiG-29 Ukrajine.

Rozhodnutie vlády SR, či už je účinné, alebo pripravované je aktom otvoreného nepriateľstva proti Ruskej federácii,“ uviedol Fico na stredajšej tlačovej konferencii.

Nepriateľstvo proti Ruskej federácii

Predseda strany Smer-SD dodal, že Rusko bude na túto situáciu pravdepodobne reagovať.

Slovensko ide do pretekov a chce byť prvým štátom, ktorý otvorene bez akéhokoľvek zaváhania poskytne bojové stíhačky Ukrajine – nečlenskému štátu NATO, a sú určené na bojové operácie proti inej krajine. Ak takáto reakcia zo strany Ruskej federácie príde a nejakú podobu pravdepodobne bude mať, pýtame sa, či to nemá slúžiť na to, aby sa niekto pokúsil odložiť septembrové parlamentné voľby,“ tvrdí Fico.

Domové prehliadky

Líder Smeru taktiež tvrdí, že dostal informáciu z vnútra polície, že vo štvrtok a v piatok má byť „celý rad mimoriadne agresívnych útokov proti opozícii“.

Hovorí sa o domových prehliadkach, o prehliadke centrály strany Smer-SD. Je to len a len preto, aby prekryli to, čo dnes urobili, pokiaľ ide o otvorený akt nepriateľstva k Ruskej federácii,“ myslí si Fico.

Zároveň varoval všetkých politicky angažovaných policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa nechajú zatiahnuť do tohto „dobrodružstva“.Verím, že nám budú podhadzovať veci, lebo na to sú presne určené tieto aktivity,“ povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD