Fico sa podľa Remišovej vysmieva farmárom, Takáča by mal odvolať za klientelizmus pri prideľovaní agrodotácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FICO: Žatevný deň 2024
Zľava: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč a predseda vlády SR Robert Fico počas Žatevného dňa 2024 a tlačového brífingu so zástupcami Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) a miestnymi farmármi z Poľnohospodárskeho družstva Agro Voderady. Slovenská Nová Ves, 8. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová (Za ľudí) vyzvala predsedu vlády SR Roberta Fica, aby vyvodil zodpovednosť voči ministrovi pôdohospodárstva za klientelizmus pri prideľovaní agrodotácií.

Remišová dodala, že zároveň informovala predsedníčku Európskej komisie (EK) a komisárov pre poľnohospodárstvo a kohéznu politiku o týchto praktikách.

„Robert Fico sa vysmieva všetkým malým a rodinným farmárom. Ide sa fotiť s poľnohospodármi, ktorým platby meškali viac ako pol roka a mnohí si museli vziať pôžičky, aby toto meškanie dokázali preklenúť. Zároveň táto vládna koalícia začala opäť s hanebnými praktikami, keď minister Richard Takáč pridelil dotáciu viac ako 300 tisíc eur koaličnému poslancovi za Hlas Samuelovi Migaľovi na predražený projekt ‚archy,‘ hoci tieto peniaze sú určené pre poľnohospodárov na zlepšenie konkurencieschopnosti,“ upozornila poslankyňa.

Remišová taktiež informovala aj o jej komunikácii s EK. Dnes som informovala predsedníčku EK, ako aj komisárov pre poľnohospodárstvo a kohéznu politiku o klientelistickom prideľovaní dotácií z Programu rozvoja vidieka. Upozornila som ich aj na zničujúce dôsledky novej trestnej politiky, ktorá nezabezpečí riadne vyšetrovanie a trestanie subvenčných podvodov a zneužívania eurofondov,“ dodala Remišová.

Poslankyňa zdôraznila, že Robert Fico by mal odpovedať na otázky ohľadom prideľovania finančných prostriedkov určených pre farmárov a odvolať ministra pôdohospodárstva namiesto verejných vystúpení pri žatve.

Agentúra SITA požiadala o vyjadrenie MPRV SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard TakáčRobert FicoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRZa ľudí