Poľnohospodári o nič neprídu a žiadne milióny neprepadnú, Takáčovo ministerstvo stihlo vyriešiť problém s priamymi platbami (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MPRV SR: Problém s priamymi platbami je vyriešený
Zľava: Generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Marek Čepko, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Richard Takáč, štátny tajomník MPRV SR Vladimír Vnuk a generálny riaditeľ sekcie priamych platieb Pôdohospodárskej platobnej agentúry Dušan Gábor počas tlačovej konferencie na ministerstve pôdohospodárstva na tému: Vďaka obrovskému úsiliu sa ministerstvu a Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) podarilo problém s priamymi platbami úspešne vyriešiť do konca júna. Opozícia strašila zbytočne! Bratislava, 4. júl 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Problém s priamymi platbami stihlo ministerstvo pôdohospodárstva vyriešiť do konca júna. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatili do 30. júna 2024 prostriedky v objeme 96,8 % z balíka Priamych podpôr.

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč a generálny riaditeľ PPA Marek Čepko potvrdili, že Slovenská republika nebude platiť sankcie.

Všetkým zamestnancom na ministerstve aj na PPA, ktorí pracovali dňom i nocou, patrí môj obdiv a vďaka. Nemali to ľahké, opozícia útočila zo všetkých strán a vyplácanie priamych platieb použila ako zbraň proti vláde Roberta Fica. Pritom naši predchodcovia boli tí, čo nám tu zanechali znefunkčnenú agentúru a nepripravenú agendu,“ vyhlásil minister Richard Takáč.

Žiadne milióny neprepadnú

Zároveň ubezpečil občanov, že slovenskí poľnohospodári o nič neprídu, žiadne milióny neprepadnú. Generálny riaditeľ PPA Marek Čepko dodal, že všetky platby oprávneným žiadateľom sú a budú vyplatené.

Som hrdý, že aj takto pokračujeme v našom úsilí transformovať PPA na modernú inštitúciu slúžiacu poľnohospodárom. Počas posledných mesiacov všetci spravili maximum pre slovenských poľnohospodárov,“ vyhlásil Čepko.

Dohnanie trojmesačného sklzu

Efektívne nastavenie procesov a zlepšenie komunikácie podľa neho umožnili dohnať trojmesačný sklz. Aktuálne je na Slovensku vyplatených 96,8 % prostriedkov z balíka Priamych podpôr v sume takmer 558 miliónov eur, čo znamená, že Slovenská republika nebude platiť sankcie .

Slovenská republika v predchádzajúcich šiestich rokoch vždy platila sankcie. Tento rok napriek všetkým polenám, ktoré nám hádzali pod nohy, neplatíme ani euro,“ uzavrel Takáč.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek ČepkoRichard Takáč
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra