Výber mýta presiahol 18 miliónov eur, nárok na zľavu získali tisíce vozidiel

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Elektronické mýto, mýtna brána, mýtny systém
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V apríli sa prostredníctvom komplexnej služby elektronického výberu mýta pre Národnú diaľničnú spoločnosť, a. s., (NDS) vybralo zhruba 18,5 mil. eur. Suma vybraného mýta za štyri mesiace dosiahla 77,5 mil. eur. Nárok na zľavu z ceny mýta od začiatku tohto roka získalo 11 469 vozidiel, z toho 9 864 zo Slovenska.

Výber na vymedzených úsekoch ciest

Ako vo štvrtok informoval manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll, a. s., Anton Bódis, prevádzkovatelia vozidiel dostali zľavu vo výške viac ako 341-tis. eur. Na prevádzkovateľov vozidiel registrovaných na Slovensku z toho pripadlo skoro 313-tis. eur, čo je 91,6 % z celkových zliav.

Za využívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa v apríli vybralo 12,99 mil. eur. Výber na vymedzených úsekoch ciest I. triedy dosiahol 5,49 mil. eur. Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia mali na celkovom mesačnom výbere mýta podiel 50,6 %. Dňom s najvyšším výberom v uplynulom mesiaci bol 24. apríl so sumou takmer 970-tis. eur.

Elektronické mýto

V apríli využívalo vymedzené úseky ciest priemerne 35 191 vozidiel denne. V porovnaní s marcom je to menej o 4 756 vozidiel,“ uviedol Bódis.

K 30. aprílu bolo v elektronickom mýtnom systéme zaregistrovaných 315 524 palubných jednotiek. Oproti marcu sa ich počet zvýšil o 2 124 kusov a na celkovom počte palubných jednotiek mali vozidlá zo zahraničia podiel 77 %.

V apríli riešili mobilné jednotky vynucovania na vymedzených úsekoch ciest 348 prípadov porušenia zákona o výbere mýta. Od kontrolovaných vodičov vybrali mýto vo výške 3 749 eur,“ dodal Bódis.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton Bódis
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosťSkyToll