Mestská aplikácia aj platby prostredníctvom SMS. Bratislavský systém parkovania PAAS avizuje viaceré vylepšenia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Parkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Systém regulovaného parkovania PAAS v Bratislave avizuje viacero noviniek. Ako informuje hovorca magistrátu Peter Bubla, medzi nimi je nová mestská aplikácia PAAS, platba parkovného cez SMS aj nové klientske miesto na Zimnom štadióne O. Nepelu.

„Novinkou je tiež možnosť predčasného ukončenia parkovacieho lístka,“ uvádza hovorca.

Vlastná mestská aplikácia PAAS

Od spustenia PAAS mohli návštevníci zón platiť parkovné prostredníctvom niektorej z mobilných aplikácií externých partnerov. „Aby ale platenie mobilom bolo čo najjednoduchšie, a najmä aby sme v prípade problémov mohli poskytnúť čo najkvalitnejšiu podporu, prinášame vlastnú mestskú aplikáciu PAAS,“ priblížil Bubla s tým, že mestskú aplikáciu vyvinuli zamestnanci tímu inovácií a dokáže byť nápomocná vo viacerých situáciách.

„Nájdete v nej napríklad prehľadnú mapu, ktorá automaticky určí vašu polohu a obsahuje aj informácie o záchytných parkoviskách,“ vysvetlil hovorca. Ako dodal, s pomocou aplikácie je možné predĺžiť, ale aj predčasne ukončiť zvolené parkovacie lístky. Aplikácia uľahčí tiež využitie bonusovej či návštevníckej karty vrátane kariet rodiny.

Platba prostredníctvom SMS

K mestskej aplikácii patrí aj zákaznícka podpora na infolinke 0800 222 888, cez e-mail či osobne na klientskych miestach. Ďalšou novinkou je možnosť platby za parkovanie prostredníctvom SMS.

„Stačí, ak cez SMS zadáte kód úseku parkovania, EČV vozidla, ktoré parkuje a počet hodín parkovania (príklad: 2035 XX123XX 1) a odošlete ju na číslo 2200,“ spresnil Bubla. Cena parkovania cez SMS na rozdiel od aplikácie zahŕňa poplatky, ktoré si účtujú operátori. V regulovaných zónach postupne osádzajú tabule s informáciami o platbe cez SMS.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bubla