Petržalka zverejnila harmonogram čistenia parkovísk, vodičov búdu informovať aj SMS správou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
parkovanie, autá, parkovisko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavská Petržalka odštartovala koncom marca veľké čistenie parkovísk v rámci svojho petržalského parkovacieho systému. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, ide o všetky odstavné plochy vyznačené modrou farbou.

Biologický a komunálny odpad

„Petržalka však uprace aj verejné odstavné plochy, ktoré spravuje magistrát hlavného mesta v rámci celomestskej parkovacej politiky PAAS a ktorých vodorovné značenie prestriekal na bielo,“ doplnia.

Hlavným dôvodom údržby petržalských parkovísk je nahromadenie biologického a komunálneho odpadu, ktorý bráni vodičom zaparkovať pohodlne a bezpečne.

„Tým vedľajším je aj oprava menších nerovností ich povrchov, poškodených kanálov, či prestriekanie čiar tam, kde je to už potrebné,“ poznamenala Halašková.

Ako dodala, odstránenie listov a iných nečistôt, ako aj orezy konárov alebo kríkov v blízkosti parkovacích miest, nie je možné efektívne vykonať, pokiaľ na nich autá parkujú.

Upozornenie tri dni vopred

Samospráva preto vodičov o upratovaní parkovísk informuje tri dni vopred osadením dopravného značenia „zákaz vjazdu“ a „zákaz zastavenia“ priamo na danej ploche aj s uvedením konkrétneho dátumu a času.

Okrem toho ich upozorní aj prostredníctvom webu, mobilnej aplikácie Petržalka, sociálnych sietí či v najnovšom aprílovom vydaní samosprávnych novín Naša Petržalka, kde čitatelia nájdu kompletný harmonogram čistenia parkovísk.

V snahe upozorniť dotknutých majiteľov vozidiel s dostatočným časovým predstihom posiela mestská časť vodičom upozornenie o údržbe svojich parkovísk aj prostredníctvom SMS správy.

„Okrem zbytočného neporiadku z letákov a plagátov túto zmenu odôvodňuje aj sťažnosťami niektorých vodičov, ktorí si aj napriek množstvu upozornení informácie o plánovanej údržbe parkoviska, podľa ich slov, nevšimli,“ vysvetľuje hovorkyňa.

Dva fixné dátumy

„Každé parkovisko plánujeme v roku 2024 čistiť iba raz, ale z dôvodu rizika nepriaznivého počasia máme v harmonograme určené pre istotu dva fixné dátumy,“ priblížil vedúci referátu statickej dopravy miestneho úradu Andrej Árva.

Ako dodáva, v prípade dobrého počasia a uvoľnenia celého parkoviska sú schopní vykonať všetky potrebné činnosti za pár hodín a nebude potrebné využiť druhý rezervovaný termín.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej ÁrvaMária Halašková