Diaľkové vlaky sa na sviatky rýchlo zapĺňajú, väčšina expresov je takmer obsadená

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vysokokapacitné vlaky KISS
Všetky tri jazdia na vysoko frekventovaných tratiach západného Slovenska, z Bratislavy do Trenčína a do Nových Zámkov. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Práve na Zelený štvrtok cestuje väčšina ľudí na blížiace sa veľkonočné sviatky za svojimi rodinami a blízkymi. Platí to aj pre obyvateľov využívajúcich v tomto období železničnú osobnú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pred a po Veľkej noci výrazne posilnila diaľkové spojenia medzi Bratislavou a východom Slovenska.

„Priemerná obsadenosť najvyťaženejších vlakov počas veľkonočných sviatkov je aktuálne približne 84 %,“ potvrdil vo štvrtok hovorca národného dopravcu Dominik Drevický.

Takmer plné sú kapacity vo väčšine expresných spojení z Bratislavy do Košíc, no cestujúci využívajú aj rýchlejšie InterCity (IC) vlaky z Viedne či Bratislavy do metropoly východného Slovenska.

„Počas Veľkej noci sú takmer vypredané aj niektoré medzištátne rýchliky z Košíc do Mukačeva, ale aj v opačnom smere,“ priblížil mediálny zástupca ZSSK.

Spoločnosť pripomenula, že ako posilu počas nadchádzajúceho sviatočného obdobia vypraví o 27 vlakov viac, z toho päť expresných a 22 rýchlikov. Zároveň zvýšila kapacitu 20 IC vlakov o 28 vozňov na linkách Bratislava – Košice a Viedeň – Košice. ZSSK zároveň opäť odporučila cestujúcim, aby si lístky zakúpili čím skôr, ak tak urobia online, môžu sa vyhnúť čakaniu v radoch pri pokladniciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik Drevický
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko