Železnice počas Veľkej noci posilnia vlaky, niektoré sú už takmer vypredané

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak, Hlavná stanica Bratislava
Foto: ilustračné, zsr.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pre očakávaný zvýšený počet cestujúcich v súvislosti s veľkonočnými sviatkami vypraví 28. marca až 1. apríla desiatky posilových vlakov.

Pridáva celkovo 27 vlakov, z toho 5 expresných a 22 rýchlikov. Zároveň od 27. marca do 2. apríla zvyšuje kapacitu 20 InterCity vlakov medzi Bratislavou, resp. Viedňou a Košicami o 28 vozňov.

Prvý vlak pôjde vo štvrtok

„Našim hlavným cieľom je zabezpečiť, aby sa rodiny a priatelia zo všetkých regiónov Slovenska mohli počas sviatočného obdobia bezpečne a pohodlne stretnúť,“ povedal k zvýšeniu kapacity vlakových spojení generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa. Prvý posilnený vlak pôjde už vo štvrtok.

S blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami je podľa národného vlakového dopravcu záujem o cestovanie čoraz vyšší.

„Obsadenosť najvyťaženejších vlakov k pondelku 25. marca je približne 75 %. Voľné miesta sa míňajú už tradične predovšetkým v expresných vlakoch a vlakoch InterCity na trase Bratislava – Košice, ale aj v medzištátnych rýchlikoch z Košíc do Mukačeva,“ uviedol hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Niektoré vlaky sú vypredané

Najviac obsadené sú aktuálne spoje smerom do metropoly východného Slovenska na stredu 27. marca, a to dva poobedné expresy, a štvrtok 28. marca dva doobedňajšie expresné spojenia. „Niektoré medzištátne vlaky na Ukrajinu sú už vypredané,“ upozornil Dominik Drevický.

Posilové vlaky pôjdu na ôsmich linkách. Expresy Tatran prevezú cestujúcich na trase Bratislava – Košice a späť, expresy Šarišan z Bratislavy do Prešova a opačne, vrátane náhradnej autobusovej dopravy do a z Humenného – v oboch prípadoch 28. marca a 1. apríla.

Posilní aj spojenie na Ukrajinu

Rýchliky Považan budú jazdiť medzi Bratislavou a Žilinou 28. – 31. marca a 1. apríla, ako aj z Bratislavy do Trenčína 29. – 31. marca.

Rýchliky Urpín budú premáva z Bratislavy do Zvolena a späť 28. marca a 1. apríla, rýchliky Tatran na linke Žilina – Košice 29. – 31. marca a 1. apríla, rýchliky Bojnice medzi Bratislavou a Prievidzou a expres Tatran z Bratislavy do Vrútok pôjdu 1. apríla.

ZSSK posilní aj medzištátne vlakové spojenie na Ukrajinu a späť, a to 22. – 29. marca a 1. – 7. apríla. Ide o rýchliky Zakarpatia na linke Košice 8:46 – Mukačevo 14:00 a Mukačevo 14:48 – Košice 18:17, ktoré budú mať jeden vozeň naviac.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik DrevickýPeter Helexa
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko