Národné strany dosiahli svoje limity, tvrdí spolupredsedníčka novej politickej strany Volt (rozhovor)

Na snímke spolupredsedníčka hnutia Volt Slovensko Lucia Kleštincová.
Spolupredsedníčka hnutia Volt Slovensko Lucia Kleštincová počas rozhovoru pre agentúru SITA. Foto: SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Hnutie Volt prišlo na Slovensko rok pred voľbami do Európskeho parlamentu. Spolupredsedníčka strany Lucia Kleštincová tvrdí, že starý model politiky je prekonaný a je načase, aby bola Slovákom ponúknutá nová možnosť a tou je práve Volt Slovensko.

„Národné strany dosiahli svoje limity. Politika je dnes postavená na národných stranách, kde máte nejakú osobnosť, ktorá vystavia okolo seba koncept a okolo popularity tejto osobnosti rastie a padá popularita strany,“ hovorí v úvode Kleštincová.

Európa a svet sú dnes podľa slov spolupredsedníčky hnutia Volt Slovensko v situácii, kedy výzvy, ktorým čelíme, sú tak komplexné, že žiadna z nich sa nedá riešiť bez toho, aby odpoveď nebola primárne medzinárodná a európska.

„Na Slovensku vyrástli generácie ľudí, ktorí nepoznajú iný život než život v Európe. Je to vzduch, ktorý dýchajú od narodenia, ale napriek tomu politické strany tu stále hrajú nejakú národnú hru a ponúkajú extrémne jednoduché riešenia na situácie, ktoré vyžadujú oveľa väčšiu pripravenosť a spoluprácu na európskej úrovni,“ vysvetľuje Kleštincová.

„Budúcnosť Slovenska vie iba vtedy byť prosperujúca, udržateľná, spokojná, inkluzívna, zdravá, ak budeme súčasťou fungujúcej Európskej únie. Keď majú občania pocit, že Európska únia nie úplne dobre funguje, odpoveď nie je návrat k nacionálnym naratívom,“ zdôraznila Kleštincová. Pozrite si celý rozhovor s Luciou Kleštincovou vo videu.

V rozhovore s spolupredsedníčkou hnutia Volt Slovensko Luciou Kleštincovou sa ďalej dozviete:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe lucia kleštincová
Firmy a inštitúcie Volt Slovensko