Kmec chce pre čerpanie financií z plánu obnovy zaviesť krízový manažment

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Kmec
Peter Kmec nominant strany Hlas-SD na post vicepremiéra pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov v novej vláde. Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo využívaní finančných prostriedkov Európskej únie z Plánu obnovy a odolnosti bude potrebné takisto zaviesť krízový manažment.

Priority

Informoval o tom v utorok nominant strany Hlas-SD na post vicepremiéra pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov v novej vláde Peter Kmec.

Ako povedal, z týchto zdrojov treba za tri roky vyčerpať približne 6,4 miliardy eur, takže je nutné minúť zhruba 2 miliardy eur ročne.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

„Momentálne ešte nemáme dopracované mnohé implementačné projekty. Na účte máme viac ako 2 miliardy eur, ktoré nám už zaslala Európska komisia,“ uviedol o svojej prvej priorite pri predstavovaní vládnych kandidátov Hlasu-SD Kmec.

Duplicitné čerpanie z plánu obnovy

S kolegom Richardom Rašim, ktorý je nominantom tejto strany na ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizáciu, budú koordinovať aj efektívne čerpanie všetkých európskych peňazí. To má zabrániť duplicite čerpania z plánu obnovy aj z tradičných eurofondov.

„Druhá veľmi dôležitá oblasť je otázka nového rastového modelu, ktorý je naviazaný na stratégiu o vzdelávaní, vede, výskume a inováciách. Tam budeme musieť úzko spolupracovať s ministerstvom školstva, vedy, výskumu a s ministerstvom hospodárstva,“ priblížil ďalšiu prioritu Kmec. Cieľom je podľa neho dostať Slovensko z tzv. pasce stredného príjmu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter KmecRichard Raši
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)Európska úniaSMER-SD