Hnutie Sme rodina odmietlo komentovať výzvy SaS na rozpustenie ĽSNS či Republiky pre väzby na ruských špiónov

NR SR: Rokovanie 32. schôdze
Zľava: Predseda NR SR Boris Kollár a poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Peter Pčolinský. Foto: SITA/Branislav Bibel

Vládne hnutie Sme rodina sa nechce vyjadrovať k stanovisku strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá v stredu (16. marca) vyzvala Generálnu prokuratúru SR (GP SR), aby sa začala zaoberať rozpustením strán Republika a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Väzby na ruských tajných

Ako agentúru SITA informovala Linda Tribusová z tlačového oddelenia Sme rodina, hnutie to považuje za otázku na orgány činné v trestnom konaní.

SaS svoju výzvu odôvodnila medializáciou prepojenia predstaviteľov ĽSNS a Republiky na ruských špiónov a na možné financovanie z Ruska.

GP koná na základe vlastného uváženia

Hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan v reakcii na to pre agentúru SITA uviedol, že GP SR nekoná na základe apelov politických predstaviteľov, a preto nebude reagovať ani na výzvu strany SaS.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj zvyšné dve koaličné strany, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranu Za ľudí. Do uzávierky však neodpovedali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanLinda Tribusová
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRHnutie RepublikaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaZa ľudí